logo

Спецпроекты

Нельзя сеять кукурузу на зерно с перспективой заготовки силоса

Нельзя сеять кукурузу на зерно с перспективой заготовки силоса

Спецпроекты 02 сентября 2021. 06:44 1348

Соединенные Штаты Америки являются мировым лидером по надоям молока, поэтому на них можно и нужно ориентироваться. В среднем они получают с одной коровы около 15 т/год, у нас лучшие хозяйства достигают 10 т/год — то есть на треть меньше.

Почему для кормления коров аграриям следует выбирать специальные силосные гибриды кукурузы, рассказывает руководитель Агродепартамента компании LNZ Group Александр Хмелюк.

*Текст подається мовою оригіналу

«В США чітко розрізняють, що є кукурудза, призначена для вирощування на зерно, а є — на силос. Ніхто з них не сіє кукурудзу на силос із перспективою змолотити на зерно або навпаки. В нас такі стереотипи існують, тому ми третій рік розповідаємо, що тваринам потрібні саме кормові гібриди», — говорить експерт.

Александр Хмелюк
Александр Хмелюк

Компанія LNZ Group співпрацює з найкращими виробниками агрохімії та посівного зерна, вона є офіційним дистриб'ютором агропродукції відомих українських та світових брендів. Селекційний кооператив територіально знаходиться в Канаді, але селекціонери обмінюються матеріалом з усього континенту.
 
Олександр Хмелюк ділиться, що компанія LNZ Group щороку завозить в Україну на випробування 400-600 гібридів зернової та силосної кукурудзи.
 
«Перший рік на мікроділянках у різних регіонах України ми проводимо випробування гібридів, з них обираємо 3-5 видів, які потенційно могли би зацікавити місцевих аграріїв. Далі ще кілька років проводимо випробування на більших ділянках: сіємо близько сотні таких точок по всій Україні та проводимо аналіз росту в різних районах, — каже представник компанії LNZ Group.
 
Для повноцінного дозрівання рослині потрібні три основні ресурси — це волога, тепло та живлення (добрива). Тож ми оцінюємо територію (районування), щоб побачити, як той чи інший гібрид може поводитися в конкретних кліматичних умовах, і як можна коригувати ці особливості, щоб пропонувати його на конкретний ринок. Саме так ми приймаємо рішення, чи завозити цей гібрид на ринок України. Зараз впевнено обрали п’ять гібридів, серед яких S2610/EXPG600 (ФАО 260) бренду  UNIVERSEED рекомендований на ранній силос». 

 
Фахівець додає, що для заготівлі якісного силосу також важливо організувати «збиральний конвеєр», тобто виконати всі етапи вчасно з дотриманням технології.


Наталія Войнова, AgroPortal.ua 


Ключевые новости аграрного рынка в Telegram

Новости

Показать все

Блоги