logo

Спецпроекты

Made in Ukraine // Новая жизнь: как винничанин из оконной рамы сушилку сделал

Made in Ukraine // Новая жизнь: как винничанин из оконной рамы сушилку сделал

Спецпроекты 31 августа 2020. 06:00 2178

Сейчас самое время, чтобы запасаться на зиму различными съедобными полезностями: ягодами, фруктами, овощами, грибами. В семье Владимира Криволапа, который живет в селе Червоная Степь, что на Виннитчине, на зиму делают много разных припасов, в частности сушат фрукты и ягоды, используя энергию солнца. А сушат их в передвижной сушилке, которую изготовил хозяин дома.

*текст подається мовою оригіналу

Володимир Криволап виготовив сушарку з підручних матеріалів — віконної рами зі склом і кількох дощок. Прилаштувавши від дитячого візка колеса, зробив її мобільною і тепер пристрій легко пересувати з місця на місце та «ловити» сонце. Полиці всередині сушарки також зроблені таким чином, щоб сонячне проміння потрапляло на сушеню під найкращим кутом. Повертаючи сушарку за сонцем, можна прискорити сушіння.

«Ідея цієї сушарки, можна сказати, виникла спонтанно, — розповідає Володимир Криволап. — Майже у кожного бджоляра є сонячна воскотопка. Є вона і у мене, бо тримаю невелику пасіку, займаюся бджолами. Якось я подумав, якщо у воскотопці за допомогою сонця можна переплавляти старі рамки і отримувати віск, то чому сонце не може допомагати сушити яблука і грушки».

Дуже швидко Володимир Криволап втілив свій задум у життя. А результат виправдав усі сподівання. Здавалося б простий, виріб завдяки продуманій конструкції виявився напрочуд функціональним. У сушарці можна робити сухофрукти з абрикосів, яблук, грушок, вишень, слив, смородини — майже з усіх ягід та фруктів, які ростуть в обійсті.

«Раніше люди нанизували яблука на низку, підвішували і сушили, — каже Криволап, — правда, не могли одігнати мух та ос. Ця ж сушарка закривається і комахи всередину не потрапляють. Багато людей зараз роблять сушеню в електросушарках, а я прихильник старих способів і сушу за допомогою сонця».

Сушарка, так сподобалась рідним Володимира Криволапа, що йому довелося, як він жартує, поставити виробництво на потік — виготовити не лише для власного користування, а ще й для дітей.


AgroPortal.ua по материалам Кalynivka.city


Ключевые новости аграрного рынка в Telegram

Новости

Показать все

Блоги