logo

Спецпроекты

Как фермерам и лизинговым компаниям найти друг друга

Как фермерам и лизинговым компаниям найти друг друга

Спецпроекты 21 июля 2021. 06:31 2396

Лизинг — важный финансовый инструмент для развития малого и среднего бизнеса. Как AgroApp помогает лизинговым компаниям искать фермеров, а фермерам — финансово выгодные программы?

* Текст подається мовою оригіналу 

Як розивається лізинг в Україні?

У США 45% промислового капіталу перебуває в лізингу, в Японії — 33%, у Німеччині — 18%. В Україні ці показники в рази менші.

Проте за останні роки ринок лізингу зростає: протягом 2020 року він збільшився на 61% і оцінювався в 25,4 млрд грнОчевидним стримуючим фактором для розвитку ринку лізингу в Україні є недостатнє розуміння його як інструменту для доступу до фінансування з боку бізнесу і держави. Насправді ж, це інноваційний спосіб придбання обладнання, яке є ключовим елементом бізнесу, завдяки гнучкій схемі фінансування.

Лізинг як форма фінансової оренди для придбання основних засобів — актуальна для аграрних підприємств, особливо для малого та середнього бізнесу. В Україні саме агровиробники є одним з найактивніших користувачів лізингових програм, а у сегменті сільськогосподарської техніки лізингові компанії активно нарощують її парк. Взяти в лізинг сьогодні можна не лише трактор чи комбайн, а й дрони, обладнання для елеваторів, обприскувачі, ґрунтообробну техніку, причіпне обладнання, сівалки, плуги, вагони-зерновози. Проте саме трактори залишаються найпоширенішим видом агротехніки для надання в лізинг, їх частка на ринку склала  у 2020 році 38%. Поза сегментом тракторів, близько 15% нових реєстрацій припало на техніку для обробки ґрунту, 11% – на сіялки.

Найбільший парк техніки належить компанії ОТП Лізинг (52% від парку всіх членів асоціації «Українське об’єднання лізингодавців»). Також вагомі парки мають Кредобанк (17%), Альфа-Лізинг (9%) і УЛФ Фінанс (8%). За даними НБУ, станом на кінець 2020 року в Україні нараховувалося 146 лізингових компаній.

Чому лізинг, а не кредит?

Лізинг є гарною альтернативою банківському кредитуванню в сільському господарстві. Він дозволяє значно зменшити стартові капіталовкладення, відкриваючи широкі можливості для розвитку малого та середнього фермерства. Сьогодні агровиробники можуть придбати основні засоби за програмами фінансового лізингу з початковим внеском від 15% вартості активу на період до 5 років. На відміну від кредитування, лізинг дозволяє фермеру не думати про заставу і забезпечення, для заключення договору достатньо фінансової звітності, а сам предмет лізингу і є забезпеченням по фінансуванню.

Фермер може використовувати придбану техніку відразу, лізингові програми мають менше порівняно з кредитом бюрократичних формальностей, існує розподіл ризиків між клієнтом і лізингодавцем. Через старт земельної реформи малі та середні агровиробники змушені акумулювати кошти та аналізувати можливості для придбання техніки, яка постійно потребує оновлення. У випадку лізингу фермерам потрібно лише вибрати актив, виплатити авансовий платіж та комісії, і потім просто виплачувати лізингові платежі.

Лізингова компанія самостійно страхує та реєструє актив. Часто лізинг більш безпечний і вигідний, ніж кредитування, тому що актив зареєстрований на лізингову компанію, що захищена від рейдерства. Найбільшою перевагою лізингу є швидкість оформлення договору та отримання необхідних основних засобів: і прийняття рішення, і доставка техніки  та обладнання може вкластися до 10 днів. Крім цього, в послузі лізингу зазвичай уже включено страхування та реєстрація активу в держоргані.

Застосунок для знайомства фермерів і лізингових компаній

Як фермеру знайти найкращі рішення та умови лізингових програм, а лізинговим компаніям — надійних фермерів?

Одним зі способів вирішення цих питань є комплексне рішенням для малих і середніх фермерських господарств на базі цифрової платформи AgroApp. Сервіс AgroApp автоматизує і прискорює процес оформлення заявки для агробізнесу. На цій платформі представлені лізингові компанії з пропозиціями для аграріїв, виробники і постачальники продукції, техніки та послуг для агробізнесу.

По суті між фермером та лізинговою компанією відбувається цифрова зустріч. Фермеру потрібно надати мінімум інформації про себе, зокрема номер ЄДРПОУ та предмет лізингу. Агровиробник не повинен аналізувати сайти і пропозиції всіх лізингових компаній. Цифровий сервіс зробить це самостійно. Наразі до платформи вже підключено 5 лізингових компаній: «Альфа-Лізинг», «ОТП Лізинг», «Бест Лізинг», «Теком Лізинг», «Рада Інвест». Авансовий платіж за їх програмами становить у середньому від 20% (від 0% за партнерськими програмами), період фінансування – до 60 місяців, відсоткова ставка — від 10% річних (від 0,01% за партнерськими програмами).

Перевагами для фермера є простота у викорситанні платформи, економія часу та надійні лізингові партнери для постачання техніки і фінансування. Фермеру потрібно через сайт https://agroapp.com.ua або ще простіше — через чат-бот у Telegram @agroappbot ввести ЄДРПОУ та потрібну суму, на яку фермер розраховує взяти фінансування в рамках лізингової програми. За хвилини він отримає реальні пропозиції, з яких можна обрати відповідну під потреби. Онлайн-платформа AgroApp є ефективним рішенням для всіх учасників. Лізингова компанія має бути підключена до платформи, а сільгоспвиробник — просто зареєстрований.

Таке цифрове рішення сприятиме оновленню матеріально-технічної бази і підвищенню ефективності сільського господарства, аграрні товаровиробники зможуть отримати доступне фінансування за допомогою лізингових програм, а лізингові компанії знайти надійних клієнтів.


 

Стаття стала можливою завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яка виконується компанією Chemonics International. Ця стаття відображає думку її авторів та не обов’язково є офіційною точкою зору USAID чи Уряду США.


AgroPortal.ua за матеріалами AgroApp 


Ключевые новости аграрного рынка в Telegram

Новости

Показать все

Блоги