Аграрный лайфхак // Как сделать биоупаковку с огуречной кожуры

26 ноября 2020, 12:00 2569

Исследователи из Индийского технологического института Харагпура (IIT Kharagpur) разработали нанокристаллы целлюлозы из кожуры огурца. Они имеют более высокое содержание целлюлозы (18,22%) по сравнению с другими отходами, которые можно использовать в создании материалов для упаковки пищевых продуктов.

*Текст подається мовою оригіналу

Хоча споживачі свідомо уникають використання одноразового пластику, він в основному залишається в обігу в якості упаковки для харчових продуктів.

Природні біополімери не можуть знайти собі місця в цій галузі, оскільки їм не вистачає міцності, бар'єрних та оптичних властивостей, а в деяких випадках навіть біологічної безпеки. Целюлозний наноматеріал, розроблений в IIT Kharagpur з сирих відходів огірка, вирішує цю проблему.

В Індії огірок широко використовується в салатах, соліннях, варених овочах або вживається в сирому вигляді, а також у виробництві напоїв, що призводить до утворення великої кількості біологічних відходів, які багаті целюлозою.

«Огірки утворюють близько 12% залишкових відходів, одержуваних після переробки. Ми використовували целюлозу, гемицеллюлозу і пектин, отримані з цього переробленого матеріалу, для нових біоматеріалів, які можна використовувати в якості нанонаповнювачів в біокомпозитах», — говорить доцент кафедри сільськогосподарської та харчової інженерії Джаєта Мітра.

Дослідження показує, що нанокристали целюлози, отримані з шкірки огірка, мають змінні властивості через наявність великої кількості гідроксильних груп, що призвело до кращої біорозкладаності та біосумісності. Вони стали міцним, відновлюваним і економічним матеріалом найближчого майбутнього. Таким чином, подібні речовини можуть перетворюватися на пакувальні матеріали для харчових продуктів з низькою проникністю для кисню.


AgroPortal.ua за матеріалами Еcotown.com.ua