Устами очевидця: що говорять українці про AGRITECHNICA

22 листопада 2019, 06:32 3932

Організатори виставки AGRITECHNICA порахували, що цьогоріч її відвідало понад 450 тисяч осіб і приблизно 5 тисяч із них — українські аграрії. Окрім того, українське сільгоспмашинобудування представляла в Ганновері 31 компанія. Тож ми поцікавилися враженнями українців від найбільшої світової виставки техніки та інноваційних рішень для сільського господарства.
Олександр Вержиховський, операційний директор ІМК

Виставку AGRITECHNICA я відвідую вже вчетверте, і щоразу вона не перестає дивувати кількістю експонентів та представлених новинок. Цьогоріч у даному контексті виставка не стала виключенням і вчергове підтвердила беззаперечність статусу виставки №1 в світі, присвяченої сільгосптехніці та інноваційним технологіям для сільського господарства.

Нас особливо вразила кількість новинок, які були представлені найбільшими виробниками, адже це насамперед показує вектор руху агровиробництва в контексті використання технологій і техніки. Зокрема, компанія John Deere представила велику кількість новітніх розробок, які демонструють, що агровиробництво продовжуватиме рухатись у бік подальшої електрифікації, автоматизації й автономізації, а також нових технологій, направлених на більш ефективне використання ресурсів та менший вплив на довкілля, в першу чергу це стосується агрохімікатів.

Також варто відмітити технологію на основі штучного інтелекту, яка здатна ідентифікувати і розрізняти бур’яни, завдяки чому здійснюється вибіркове обприскування ділянок безпосередньо по бур’яну. Це дозволяє не шкодити культурним рослинам і менше завдавати шкоди довкіллю.

Звісно, не варто очікувати, що більшість презентованих у цьому році технологій відразу, вже наступного сезону впроваджуватимуться у виробництво, але в перспективі 3-5 років більшість ноу-хау будуть працювати в агровиробництві, в тому числі й на українських полях.


Вадим Скрипник, начальник управління рослинництва, в.о. директора сільськогосподарського виробництва компанії «Астарта»

Цього року на AGRITECHNICA я був з чітким планом і конкретно знав, яка техніка та інноваційні рішення нас цікавлять. Тому приділив увагу обприскувачам, сівалкам, міжрядним культиваторам і дронам — це те, що найближчим часом потрібно для нашої компанії. Але окрім обов’язкової програми і завдання побував на стендах багатьох виробників іншої техніки.

Для мене були цікавими стенди компаній John Deere, Case ІН, Horch, Amity, Amazone, New Holland, Bagram, і хоча безпілотні трактори і низка інноваційних рішень для сільського господарства, які були представлені цьогоріч на виставці, не так швидко з’являться на українських полях, проте зазирнути в майбутнє і оцінити можливості розвитку галузі в найближчому десятилітті, думаю, корисно.


Роман Рибак, директор компанії Vitagro Partner

Джерело фото: AgroPortal.ua
Джерело фото: AgroPortal.ua

За кілька днів на виставці AGRITECHNICA можна побачити всі технічні новинки для сільського господарства, які з’явилися як мінімум за останній рік в світі, й кожен відвідувач прагнув би привезти в свою країну всі представлені тут інноваційні розробки та техніку. Тут є речі, які не те що дивують, а перевертають свідомість. Коли ти бачиш безпілотний трактор, то це щось подібне до кінофільму «Зоряні війні». Або використання дронів замість традиційних обприскувачів, вже не кажучи про технології контролю всіх пристроїв. І на виставці ми бачимо початок цих новітніх технологій, які в найближчий час будуть розвиватися і вдосконалюватися.

Крім того, виставка слугує майданчиком для спілкування. За два дні, які ми були в Ганновері, провели понад 10 зустрічей з постачальниками техніки та різних технологій, вже існуючими партнерами та новими. Якби я хотів з ними зустрітися поза виставкою, то на це б потрібно було витратити набагато більше часу.  

Хочеться відмітити латвійську компанію Bioenergy, яка з 1991 року займається біотехнологіями і пропонує використовувати їх у рослинництві. Насамперед вони пропонують відмовитись від агрохімії, щоб зменшити хімічне навантаження, адже сьогодні агрономічні заходи знищують грунт. Компанія пропонує цілу технологію, яка включає безвідвальний обробіток грунту за технологією no-till, прямий висів, використання бактерій та грибів для покращення властивостей ґрунту. В Румунії компанія Bioenergy перевела на таку технологію вже понад 1 млн га землі.

Хтось живе сьогоденням, а хтось — майбутнім, і виставка — це саме те місце, де можна почерпнути інформацію та намалювати перспективи розвитку.


Павло Романчук, бренд-менеджер напрямку ґрунтообробної техніки компанії «ЕкіпАгро»

Джерело фото: З особистого архіву Павла Романчука
Джерело фото: З особистого архіву Павла Романчука

AGRITECHNICA-2019 має дуже багато цікавих експозицій. Одні виводять технології сьогодення на пік ефективності, як-от комбайни Claas, обприскувач Lemken, сівалки декількох іменитих європейських виробників. Інші ж намагаються зазирнути в майбутнє і задати тренди на найближче десятиліття, як-от Case ІН і John Deere зі своїми безпілотними тракторами. Найбільше запам’ятались стенди JD і Claas, особливо на них сподобались JD 8RX та ClaasAxion Terra Track. Мені, як людині, що певний час займається продажем гумових траків Enduratrax, зрозуміло, що такі рішення для тракторів класичної компоновки потужністю 240-450 к.с. мають ряд переваг, і наші аграрії з часом оцінять і полюблять цю техніку.

Цього року однією з наших головних цілей було знайти комплексні рішення для аграріїв, які б хотіли змінити колісний хід на гусеничний, не витрачаючи при цьому значних коштів на нову техніку. 

Інновацій на виставці насправді побачили дуже багато. Адже якщо компанія-виробник не генерує інноваційні рішення, то автоматично випадає з пулу серйозних гравців на ринку виробників сільгосптехніки. Знову ж таки, думаю, John Deere зміг цього року здивувати публіку запропонованими новинками, проте мені більше до вподоби те, що ми могли б уже найближчим часом застосовувати і безперечно отримати від цього користь.

Вже кілька років Precision Planting радує нас своїми рішеннями у сфері точного та якісного посіву, і гадаю, їхня остання розробка Smart Depth теж знайде відгук серед виробників сівалок, що вже використовують їхні продукти. 

Основний тренд в ґрунтообробці, що для себе помітив на стендах, — це повернення до підсіву покривних культур.

Ми вже кілька років є офіційним представником австрійського виробника міні-посівних комплексів для сидератів APV, і я бачу, як активно ця техніка використана на багатьох стендах провідних європейських виробників. Думаю, у найближчі кілька років у нас суттєво збільшиться кількість фермерів, які почнуть експериментувати з покривними культурами, адже зараз це, як правило, no-till фермери або ж величезні холдинги на кшталт Kernel. Ще один важливий момент — це заходження в нішу просапних культиваторів таких гравців як Lemken та Horsch, де вже й без того вистачає сильних представників. Я вважаю, що у найближчий рік-два український ринок отримає новий виток конкуренції у цій перспективній ніші.


Віталій Сірий, керівник відділу продажу техніки компанії «Богуславська сільгосптехніка»

Джерело фото: AgroPortal.ua
Джерело фото: AgroPortal.ua

Найбільше на AGRITECHNICA мене вражає масштаб виставки та представлені технологічні рішення на стенді John Deere — можна сказати, що там зосереджене майбутнє сільського господарства.

Шкода, що на виставці представлено лише 30 компаній з України. Вважаю, що це дуже мало, у нас набагато більший потенціал. У нашій країні було так багато заводів з виробництвасільськогосподарської техніки, та зараз, на жаль, немає бажання та інвестицій для розвитку цієї галузі, а головне — немає законодавчої ініціативи. 

Ми презентуємо нашу компанію на AGRITECHNICA вперше, і основним завданням є розширення ринків збуту, що зараз направлені на країни Західної Європи.

Наразі продаємотехніку в Болгарію, Угорщину, Польщу, Румунію, за останній рік рівень експорту становив близько 30%. 

На виставці презентуємо причіпний обприскувач ATLANT 4200 27, на якому впроваджені опції,притаманні імпортним машинам, тому ми легко можемо конкурувати за якістю і, звичайно, ціною. Наша продукція на 30-50% дешевша, але при цьому не поступається якістю.  


Юрій Васківнюк, директор компанії Agrokalina

Джерело фото: AgroPortal.ua
Джерело фото: AgroPortal.ua

Найбільше інновацій представлено на стенді John Deere, що наштовхує на думку — де буде сільське господарство через 5 років? Ми, як виробники техніки, це розуміємо і готові до цих викликів. На AGRITECHNICA приїхали всі конструктори нашої компанії, які теж дивляться на нові концепти і потім впроваджуватимуть їх у нашій техніці.

Також надихають на зміни компанії Horsch, Аmazone, Case ІН. Дуже багато цікавих стендів і видно, що люди ставляться до цієї виставки досить серйозно — раз на два роки компанії привозять вдосконалені моделі або ж і зовсім нові розробки. В Україні все зовсім по-іншому —занадто багато виставок.

Компанія Agrokalina на AGRITECHNICA представлена вперше, і ми демонструємо тут найбільш затребуване в Україні обладнання — компактор, ротаційну борону та дисковий лущильник. Не помилилися з вибором, адже це обладнання викликало інтерес у європейських фермерів з Німеччини, Австрії, Данії. Найбільше цікавилися ротаційною бороною, оскільки як перед українськими аграріями, так і європейськими стоїть найбільше питання зі збереженням вологи в ґрунті, і ця борона може забезпечити збереження вологи та доступ повітря.

Також мали зацікавленість від дилерських компаній з інших країн. У Європі теж ринки просіли, і компанії шукають більш доступну за ціною техніку. Наша техніка в 2,5 рази дешевша за європейські аналоги.

Зважаючи на те, що в Європі значно менші розміри фермерських господарств, наша компанія готова адаптувати обладнання спеціально для європейського ринку.

Тим більше що ми мали зустріч з італійською компанією, і в них був запит конкретно на навісне обладнання.

Поки що продаємо техніку в Румунію, Молдову, Литву, Латвію, Естонію. За останній рік рівень експорту становив близько 20%.


Людмила Лебідь, Наталія Помянська, AgroPortal.ua