Agritechnica 2025: новий формат і рекордна кількість учасників
AGRO Challenge: нові виклики та можливості для аграріїв
У тісному зв’язку з хліборобством: що означає аграрний орнамент на вишиванках українців
Поточний стан режиму торгівлі України з ЄС, запровадженого 2022 року, завершується у червні цього року. Експерти спрогнозували, якими можуть бути економічні стосунки після цієї дати, та до яких варіантів розвитку подій варто бути готовими.
Для українських виробників молочної продукції міжнародна виставка Gulfood (м. Дубай, ОАЕ) стала особливою, адже цього року вперше Україна була представлена Національним молочним стендом. П’ять виробників демонстрували свої продукти, і для всіх компаній це був перший досвід експонування на Gulfood.
Сільське господарство — важливий і водночас складний розділ в інтеграції України до Європейського Союзу. Крім законодавчого регулювання, ускладнює ситуацію сприйняття українських агровиробників як конкурентів, а не партнерів.
Впровадження режиму експортного забезпечення для сільськогосподарської продукції з 1 грудня 2024 року не обійшлося без сюрпризів.
Застосування новітніх технологій у сільському господарстві — це вимога сьогодення. Завдяки впровадженню інновацій аграріям вдається ставати ефективними та конкурентозданими. І йдеться не лише про великі компанії. Зараз навіть малі виробники використовують сільгосптехніку з навігацією, працюють з аналітичними програмами та залучають у виробництві сучасне обладнання.
Дефіцит і відтік кваліфікованих кадрів — серед основних проблем агропродовольчого сектору. Втім, незважаючи на різного роду виклики, в агро дедалі більше молодих людей займають керівні посади.
Сьогодні, 23 січня 2025 року, у межах Agro Finance Summit відбулося нагородження переможця та фіналістів Всеукраїнського конкурсу «СИЛА АГРОЗМІН», організатором якого є онлайн-видання AgroPortal.ua за підтримки Програми USAID АГРО.
Започаткувати власну справу чи продовжити сімейний бізнес? У агропродовольчому секторі дедалі більше молодих людей, які готові реалізовувати різні проєкти та будувати власний бізнес.
Ключовим викликом для всіх секторів економіки України 2024 року, як і протягом останніх трьох років, є повномасштабне вторгнення рф. Втім, попри всі турбулентні моменти, як великі, так і малі виробники планують підвищувати ефективність роботи та інвестувати у нові проєкти.
З 1 січня 2025 року стартує другий (з чотирьох) етап підвищення акцизного податку на пальне, що передбачено Законом України №3878-IX від 18 липня 2024 року.
2024 рік для аграріїв закінчується з обережним оптимізмом. Учасники ринку мають певні очікування, що наступного року все складеться максимально ефективно для українських виробників.
Нещодавно у Бельгії відбулася виставка INTER’POM 2024 з вирощування, зберігання та переробки картоплі. Українські виробники обирали нову техніку та знайомилися зі світовим досвідом.
У межах міжнародної виставки EuroTier було визначено інноваційні рішення та продукти у галузі тваринництва. У конкурсі Innovation Award EuroTier брали участь 214 заявки з 22 країн. З-поміж них комісія з інновацій DLG присудила 4 золоті та 21 срібну медалі.
Сучасне сільське господарство є однією з ключових галузей, що активно інтегрує передові наукові досягнення та інноваційні технології. Але чи замислювалися ви над тим, який складний шлях проходять засоби захисту рослин та насіння, перш ніж потрапити на поле? Все починається з фундаментальних наукових досліджень — з пошуку та розробки унікальної молекули, яка стане основою майбутнього продукту.
Онлайн-видання AgroPortal.ua за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні презентувало на ключовій агріфуд-події New Food Summit локальні продукти з «Неймовірної крафтової торбини» — онлайн-платформи, яка об’єднала продукцію фіналістів конкурсу «Неймовірні села України» та учасників проєкту «Інстафермери».