logo

Личный взгляд

Vis-a-vis с Виктором Сосницким. Трансформация и главные правила за полвека в АПК

Vis-a-vis с Виктором Сосницким. Трансформация и главные правила за полвека в АПК

Личный взгляд 01 февраля 2021. 06:34 2510

Проработав 45 лет в аграрной сфере, Виктор Сосницкий почувствовал и апробировал все трансформации на себе. Но в одном уверен: главное в любом деле — это люди и комфортные условия труда, далее — эффективно выполненная работа.

*Текст подається мовою оригіналу

Починав Віктор Філіпович Сосницький з водія у дослідному господарстві «Українка», що на Харківщині, де згодом став керівником. Потім працював у колгоспі, де налагоджував процес утримання корів.
 
«Людям, які займаються тваринництвом, при житті потрібно ставити пам’ятники. Бо це титанічна праця. Я вставав о 4:30, о 6:00 вже була нарада, і працювали до пізньої ночі. До того ж не у комфортних умовах, а на вулиці», — згадує він.
 
Деякий час Віктор Філіпович працював в управлінні сільського господарства Харківської області. А вже звідти перейшов у «АгроІнвестХолдинг», де працює заступником директора з виробництва.

Сьогодні в обробітку холдингу 22 тис. га. До структури входить декілька господарств. Вирощують в основному пшеницю, соняшник, кукурудзу. Минулого року були також гірчиця, гречка та просо.
 
У 2020-му отримали по зерновим у середньому 62 ц/га, по соняшнику — 27 ц/га. По кукурудзі результатом незадоволені, кажуть, будуть шукати причину.
 
Зараз у господарстві є 6 тракторів Massey Ferguson, які купували в компанії «АМАКО Україна». Вся причіпна техніка також від «АМАКО Україна».
 
«Перший імпортний трактор, який я побачив у 2006 році, був Massey Ferguson. Сьогодні вже можу точно сказати, що Massey Ferguson — це естетично гарно оформлений та надійний трактор», — каже Віктор Філіпович.

«Трактори нам подобаються як з естетичної точки зору, так і в роботі. Це вже аксіома: щоб техніка безперебійно працювала, потрібно вчасно проводити ТО. Це гарантія того, що трактор буде працювати і не підведе в полі. Тому трактористи та сервісна служба «АМАКО Україна» слідкують за цим», — розповідає Віктор Сосницький.
 
За господарством закріплений працівник із запасних частин із «АМАКО Україна», який веде історію кожного трактора, наперед замовляє потрібні деталі, відстежує за відпрацьованою кількістю мотогодин.
 
«Завдяки правильному проведенню регламентних робіт у нас жодного разу не було ремонту коробки передач або двигуна, — додає Віктор Філіпович. — Головне у сервісі — це спеціалісти, які знаються на своїй роботі. Якщо не можуть сьогодні, то через 2-3 дні обов’язково вирішують будь-які питання, шукають наявність деталей по всій Україні».

Ігор Нормаматов працює механізатором в «АгроІнвестХолдинг» уже 22 роки. Більше 7 років із тракторами Massey Ferguson, каже, що за весь час жодного разу не доводилось проводити великий ремонт техніки.
 
«У тракторів Massey Ferguson витрати палива на 15-20% менші у порівнянні з іншими. І комбайн Massey Ferguson ефективно відпрацював уже 4 сезони. Цінова політика техніки і робота нас повністю влаштовує, 8 тис. год. напрацювання не кожен трактор витримує. Головне — це вчасний технічний огляд спеціалістами. Тоді все буде працювати без поломок», — додає Ігор Нормаматов.

Ігор Нормаматов
Головний інженер «АгроІнвестХолдинг» Віктор Клягін

Середній вік працівників у господарстві — 35 років.
 
«Для того, щоб заохотити людей працювати в сільському господарстві, потрібно створити для них комфортні умови праці. Від цього ж залежить ефективність роботи», — розповідає заступник директора з виробництва «АгроІнвестХолдинг».

Віктор Філіпович також каже, що, на жаль, сьогодні в ХНАУ ім. Докучаєва викладають студентам застарілу теорію, і таку ж техніку. Тому він впевнений, що для молоді найкраще — попрацювати в господарстві, але важливо потрапити в правильні руки.

«Наше господарство постійно надає матеріальну допомогу лікарням та школам району. Допомагаємо із ремонтами, надаємо продукти харчування. Ніколи не відмовляємо у допомозі, якщо її потребують», — резюмує Віктор Сосницький.


Наталія Помянська, AgroPortal.ua


Ключевые новости аграрного рынка в Telegram

Новости

Показать все

Блоги