logo

Личный взгляд

Vis-a-vis с семьей Семук. Максималисты, которые всегда стремятся к лучшему результату

Vis-a-vis с семьей Семук. Максималисты, которые всегда стремятся к лучшему результату

Личный взгляд 13 октября 2020. 06:50 2692

Спортивный характер пригождается в любом деле, особенно в бизнесе. Руководитель КФХ «Явор» Иван Семука в спорте с 1977 года. Его старший сын Роман в свое время играл в футбольной команде «Ворскла», теперь бок о бок с отцом и младшим братом работают в аграрном бизнесе.

* Tекст подається мовою оригіналу

Засноване господарство «Явір» у 2002 році. Нині мають 1500 га землі на Полтавщині, у сівозміні — соняшник, кукурудза, пшениця, ячмінь. Для власних потреб займаються тваринництвом.

У бізнесі обов’язки розділені. Іван Миколайович відповідальний за агрономічну частину, менший Семука — Олександр — за технічну, а старший Роман — за адміністративну.

У технічному парку СФГ «Явір» є 3 трактори Massey Ferguson: MF 8737, дві моделі MF 6713, а також 16-рядкова сівалка MF 9186, яку придбали 2 роки тому.

У господарстві працює 20 робітників, і від усіх Іван Миколайович вимагає максимального результату. Каже, що до синів ставиться ще прискіпливіше, адже вони повинні показувати приклад.

Середній вік хлопців, які працюють у СФГ «Явір», — 30-35 років. Усі родом із села, в основному починають працювати відразу після школи. «Я звик працювати з молодими. Зарплата залежить від сезону і виробітку. Як робиш, так і маєш, але плинності кадрів немає», — каже Іван Семука.

СФГ «Явір» багато років допомагало сільській школі. А гордістю господарства і всього району була футбольна команда «Явір», котра ставала чемпіоном області у вищій лізі. Саме завдяки ініціативі сім’ї Семук команда досягала високих результатів, як і все, за що береться Іван Миколайович. 

«Купуємо техніку переважно нову, адже це сучасні технології, гарна якість обробітку, економія пального та комфорт. Різниця відчутна, якщо працювати на Т-150 у спеку, чи в новому тракторі з кондиціонером. Це впливає на продуктивність механізатора», — говорить керівник СФГ «Явір».

Купували техніку через офіційного дистриб’ютора техніки Massey Ferguson — компанію «Бізон-Тех» — на зручних умовах оплати.  

«Ми мали інший трактор, але продали, оскільки відчули різницю. Хоча ціна і потужність однакові, але в Massey Ferguson повна комплектація, а на попередній треба було додатково навігацію ставити, це ще плюс $17 тис.», — така математика у Івана Семуки.

Що стосується обслуговування, то в господарстві кажуть, що повне ТО трактора Massey Ferguson обходиться втричі дешевше, ніж інших імпортних тракторів. Окрім цього, трактори Massey Ferguson економніші на 2-3 літри, а якщо брати в об’ємі, то вигода очевидна, діляться досвідом господарі.

«Із сівалок у нас також є інші, але цього сезону користувалися лише Massey Ferguson 9186. Адже тут також максимальна комплектація і якість посіву зовсім інша. Незважаючи на відмінну якість, вартість техніки на 20-30% менша, ніж у конкурентів», — додає керівник СФГ «Явір».

У перспективі в господарстві хочуть встановити сушарку та елеватор на 3 тис. т. Технікою для перевезення зерна забезпечені.

«На агронома я не вчився, все прийшло з практикою. Є книжки, Інтернет — інформації вдосталь. Потрібно вивчати та пробувати технології, обирати, що підходить саме тобі. Цього року і в нас було досить посушливо, зараз ще оремо, але думаємо про нульовий обробіток», — ділиться планами Іван Миколайович.


Наталія Помянська, AgroPortal.ua


Ключевые новости аграрного рынка в Telegram

Новости

Показать все

Блоги