Складові якості: що спільного між Weidemann та мармуровою яловичиною

04 серпня 2021, 06:11 4251

Мармурова яловичина українського виробництва не поступається американському чи австралійському продукту, адже компанії, які працюють у цьому сегменті, використовують найсучасніші технології утримання, годівлі тварин і відповідну ефективну техніку. В комплексі це все робить рібай або тібон українського походження не лише смачним, але й конкурентоспроможним.

Концепція Peri-urban agriculture

В ПСП ім. Т.Г. Шевченка, яке входить до структури «АСНОВА ХОЛДИНГ», розвивають тваринництво м’ясного напрямку та виробляють мармурову яловичину. На Київщині в с. Тростинка розташовані потужності компанії, де утримується близько 800 бичків абердино-ангуської породи, все поголів’я завезене з Європи. Тварини утримуються в оборах, для кожної вікової групи розроблений окремий раціон, а для отримання мармурової яловичини найвищої якості тварин тримають майже два роки.

Джерело фото: Facebook//Trostynka
Джерело фото: Facebook//Trostynka

Крім того, на тваринницькому комплексі утримується близько 1500 голів овець породи меріноландшаф. В компанії відзначають, що це єдина порода, що дає мармурове м'ясо преміум класу. Основне стадо завезене з Австрії, тварини відбирались більш ніж на 40 господарствах у передгір'ї Альп під Зальцбургом.

Мармурова яловичина та баранина торговельної марки Trostynka постачається в торговельні мережі Winetime та Good Wine.

Відстань у 50 км від ферми (з повним циклом виробництва та органічними полями навколо) до виробництва дає можливість компанії використовувати концепцію Peri-urban agriculture.

Половина земельного банку під органікою

ПСП ім. Т.Г. Шевченка обробляє близько 2600 га землі, вирощує кукурудзу, соняшник, пшеницю. Половина земельного банку має органічний статус та сертифікована Control Union.

«Перехід на органічне землеробство технологічно був складним, але ми пройшли цей нелегкий період. Сьогодні ми не отримуємо таких урожаїв, як при традиційному землеробстві, але маємо менше затрат, органічну продукцію — сою та просо — експортуємо і отримуємо вищу ціну. Могли б реалізовувати продукцію і на внутрішньому ринку, але в Україні немає на органіку такого попиту, як в країнах ЄС. Це залежить від державної політики, в Україні немає підтримки органічних виробників», — розповідає головний інженер підприємства Віталій Пурик.

Джерело фото: Facebook//Trostynka
Джерело фото: Facebook//Trostynka

Сьогодні в господарстві використовують систему живлення рослин, що базується на використанні вермикомпосту власного виробництва, мають власну вермиферму. Система захисту застосовується на основі мікробіологічних препаратів та ентомофагів.

Критерії правильного вибору техніки

Віталій Пурик розповідає, що для обробітку 2600 га землі компанія забезпечена всією необхідною технікою. В техпарку господарства три комбайни, два з них — нові CLAAS та один «Дон»; три високопотужних трактори CLAAS та кілька менш потужних МТЗ; новий самохідний обприскувач CASE IH 4430, сівалка для суцільного висіву AMAZONE, два плуги LEMKEN, розкидач від Заводу Кобзаренка, компактор BEDNAR, мульчувач KUHN та навантажувач Weidemann.

«Ще маємо трохи техніки з пострадянського колгоспу. Поки що не вийшли на той рівень, який би хотіли з оновлення всього парку сільськогосподарської техніки. На це потрібні великі кошти, але хоч повільно, зате впевнено ми рухаємося в цьому напрямку», — розповідає Віталій Пурик. 

Він додає, що при виборі нової техніки, звісно, відіграє значну роль ціна, важливий момент також — наявність якісної сервісної підтримки та запасних частин.

«Перед покупкою завжди в компанії-продавця техніки беремо контакти господарств, де вона вже працює, цікавимося, як машина поводиться в роботі, яка її ефективність», — ділиться підходом до вибору техніки Віталій Пурик.

Він розповідає, що телескопічний навантажувач Weidemann теж придбали за рекомендаціями. Керівництво компанії під час закупівлі племінних тварин у Європі побачило, що там на всіх тваринницьких фермах працюють ці навантажувачі. Тому сумнівів не було — для своєї ферми господарство придбало Weidemann Т4512, і ось машина без нарікань працює в ПСП ім. Т.Г. Шевченка вже четвертий сезон.

Джерело фото: AgroPortal.ua
Джерело фото: AgroPortal.ua

Weidemann: помічник на всіх роботах 24/7

«Якщо з виробником навантажувача ми визначились відразу, то у виборі моделі орієнтувалися на розміри. Нам потрібна була машина під наші ферми, щоб вона проходила по будівлям, які реконструйовані ще з часів радянського союзу. Ідеально підійшов навантажувач Т4512», — розповідає Віталій Пурик. 

Він додає, що дуже задоволені цією технікою, адже навантажувач працює цілий рік і практично 24/7. Машина виконує майже всі роботи: навантажує/вивантажує сіно в тюках, завозить корми, закладає сінаж і силос,

вичищає на фермі, прибирає територію, вивозить сміття, завозить і вивозить землю на парники, підсипає гній та нагортає бурти на вермифермі, зимою навіть чистить сніг.

«Враховуючи такий обсяг роботи, можу сказати, що навантажувач уже відпрацював свої гроші. В нього дуже багато переваг та якостей, яких немає в інших — невеликий розмір, маневреність, він заїжджає туди, куди інші навантажувачі не проходять. Приміщення ферми площею 1 тис. м2 машина вичищає за 1,5 дні. Важливо зазначити, що за три сезони тяжкої і щоденної роботи навантажувач мав лише базові поломки», — зазначає Віталій Пурик.

Технічні характеристики навантажувача Weidemann Т4512

Виробник двигуна

Yanmar

Марка двигуна

3TNV82A

Циліндр

3

Потужність двигуна (максимум)

29,6 (40) кВт (к.с.)

Гідравлічна система, л

40

Робочий об’єм

1331 см³

Робоча вага в стандартній комплектації

2700 кг

Корисне навантаження

1250 кг

Швидкість руху

28 км/год

Передачі

2

Об’єм баку

25 л

Система-асистент для водія

VLS

Висота перевантаження, телескопічна стріла

4143 мм

Циліндр підйомного механизму: підйом/опускання 

6.1/4.8 с

Циліндр телескопування: втягування/видвигання 

4.9/3.9 с

За словами регіонального представника компанії «Агротерра», яка є офіційним дилером техніки Weidemann в Україні, Михайла Дмитренка, навантажувачі Weidemann за своїми характеристиками та продуктивністю підходять для будь-яких за розміром господарств, причому використання техніки можливе в різних напрямках — тваринництво, рослинництво, садівничі центри, бджільництво, будівництво.

«Цей навантажувач знайде собі роботу в будь-якому господарстві та сфері, адже його можна використовувати практично на всіх роботах. Сьогодні з усього модельного ряду навантажувачів Weidemann в Україні найбільш затребуваною є серія Т4512 та Т5522, адже це класичний варіант для тваринництва. Загалом, обираючи навантажувач, насамперед варто орієнтуватися на габарити, вантажопідйомність, а для цього потрібно розуміти, яку роботу в господарстві буде виконувати машина, і вже відштовхуватись від цих потреб», — зазначає Михайло Дмитренко.

Джерело фото: AgroPortal.ua
Джерело фото: AgroPortal.ua

Особливий підхід до обслуговування техніки

В ПСП ім. Т.Г. Шевченка особливий підхід до експлуатації та обслуговування техніки. Навантажувач Weidemann закріплений за одним оператором, який на ньому працює і відповідає за стан машини та вчасно проведене ТО.

«З обслуговування Weidemann працюємо з компанією «Агротерра». Намагаюся завчасно записатися на проходження ТО та замовляти витратні матеріали. Технічне обслуговування робимо з періодичністю кожні 250 мотогодин. Але щоразу ТО різне: двигун, іншим разом — всі фільтри, потім — гідравліка та ходова», — розповідає Віталій Пурик.

Такий самий підхід до вчасного проведення техобслуговування головний інженер господарства застосовує до всієї техніки. Він жартує: «Скупий два рази платить, дурний — два рази робить». З огляду на цю позицію всі запчастини до техніки Віталій закуповує лише оригінальні.

«Була одна спроба, взяли на плуги неоригінальні запчастини і зрозуміли, що їх вистачає лише на сезон, а оригінальних — на два. Така ж сама історія і з оливою. Якщо виробник рекомендує використовувати якусь певну оливу — значить потрібно дотримуватися цього регламенту», — впевнений Віталій Пурик.

Вже зараз він складає план подальшої роботи на майбутній рік: після збору врожаю потрібно техніку продефектувати, підготовити до зими, провести тендери, замовити всі необхідні запчастини. В лютому вже комбайни повинні бути підготовлені до нового сезону, за ними жатки, сівалки, лущильник, обприскувач.

В планах — ще один Weidemann

Зараз підприємство жнивує, гаряча пора. В середньому щодня Віталій Пурик проїжджає 400-600 км. Сьогодні в компанії сподіваються на гарний врожай, сприятливі погодні умови та високі ринкові ціни на продукцію. Адже мають у планах цього року придбати потужний трактор на 360 к.с., ще один навантажувач Weidemann та роздумують про будівництво нового сучасного елеватора для зберігання зерна.

«Плануємо взяти ще один навантажувач Weidemann, щоправда, поки з моделлю не визначились, розглядаємо варіант фронтального навантажувача зі зламною рамою 9080/9580T, який призначений для важких робіт та має хороші технічні характеристики», — зазначає Віталій Пурик.