Розкласти по поличках: з поля на завод John Deere

18 грудня 2018, 14:03 3709

Зимовий період для аграрія не означає відпочинок. Саме в холодну пору року починається підбивання підсумків, аналіз минулого року, а головне — планування наступного. Зокрема, закупівля нової техніки.

Компанія «Джон Дір Україна», користуючись більш вільним графіком фермерів, організувала пізнавальну та інформаційно насичену поїздку на завод в м. Цвайбрюккен (Німеччина), на сімейну традиційну молочну ферму Kirchheimer Hof та завод з виробництва кормозаготівельної техніки у м. Арк-ле-Ґре (Франція).

Виробництво перших комбайнів John Deere в Цвайбрюккені почалося ще в 1964 році. «В 2007 році почалось проектування комбайнів серії 8000, і після тривалих 7-ми років тестувань у різних умовах та на різних континентах в 2014-му з конвеєра зійшла перша лімітована партія. Зібравши відгуки клієнтів та вдосконаливши модель, запустили масове виробництво у 2015 році, — коментують у компанії «Джон Дір Україна». — Ми дуже пишаємося серією 8000, оскільки 90% компонентів і технологій було розроблено з нуля, опираючись саме на потреби наших клієнтів».

Джерело фото: John Deere Україна
Джерело фото: John Deere Україна

Один зі щасливчиків, хто побував на заводі, агроном СГПП «Рать» Олександр Шумський каже, що для нього особисто було досить важливо побачити на власні очі масштабний процес виготовлення техніки — завод з виробництва комбайнів.

«Ми змогли побачити процес зборки комбайнів та детальної її перевірки перед випуском на ринок. У нас в господарстві досить багато техніки John Deere. На даний момент ні до компанії, ні до сервісної служби у мене претензій немає. Якщо про техніку дбати, проводити вчасно технічний огляд, то і ламатися там немає чому. На техніці працювати досить легко, я і сам інколи сідаю в трактор», — ділиться враженнями Олександр Шумський.

Технічний директор агрофірми «Вікторія» Роман Бабенко також залишився під враженням від циклу виробництва сільськогосподарської техніки: коли крок за кроком із різних деталей народжується великий функціональний комбайн.

Також усім учасникам поїздки було продемонстровано майданчик Harvesting Forum, де представники John Deere показали взаємодію кормозбирального комбайну із бункером навантажувачем для рівномірного завантаження бункера. На презентації Harvesting Forum українська делегація побачила й роботу переносної лабораторії HarvestLab, яка онлайн перевіряє якість кормів під час їх збирання.

Джерело фото: John Deere Україна
Джерело фото: John Deere Україна

«Вразила якість всього виробничого процесу, його організація, автоматизація. Недарма кажуть, що тут народжується якість. Професійний підхід до виробництва John Deere ми відчуваємо щодня, працюючи на цій техніці. Дуже корисна поїздка, яка додала досвіду», — зазначає Роман Бабенко.

Керівник ТОВ «Колос 2011» Анатолій Бурбело після візиту до німецької ферми каже, що важко імплементувати їхні реалії на українські. «Поїздка надзвичайно цікава і корисна. Але все ж виникає бар’єр, адже практично мало що ми можемо повторити в себе. По-перше — законодавча база, по-друге — рівень устаткування. На фермі майже абсолютно все роботизовано. Господарство налічує до 200 молочних корів, спеціальний робот виконує процес доїння, підбирання та розкидання кормів. На жаль, в українського фермера немає стільки коштів, щоб настільки все автоматизувати, а по-друге — немає сервісного обслуговування такої техніки. Якщо порівнювати моє господарство з 30-ма працівниками і німецьке, де 5-6 осіб, люди замінені роботами», — розповідає Анатолій Бурбело.

Джерело фото: John Deere Україна
Джерело фото: John Deere Україна

На фермі Kirchheimer Hof налічується 170 молочних корів, де залучено 2 доїльних роботи звичайної системи доїння. Сім’я власника господарства обробляє 320 га землі, з якої 180 га відведено під пасовища.

Керівника СПрАТ «Україна» Олександра Сіроштана вразила налагодженість роботи на фермі Kirchheimer Hof: працюють на випередження і безперечну якість. «Враховуючи те, що це сімейна ферма, де працюють чоловік із дружиною та ще двох наймають, — у нас досить важко налагодити такий процес. Наприклад, вони замовляють готовий комбікорм, у нашого ж фермера немає довіри до комбікормових заводів, змушені виготовляти самі. І весь обслуговуючий процес автоматизований. Звичайно, у нас є проблема з кадрами на селі. Якщо я встановлю аналогічних роботів, при поломці буду змушений досить довго чекати на сервісну допомогу. В Німеччині це 100% роблять за 2 години, — коментує Олександр. — Але я не думаю, що для українського аграрія такий тип ферми це мрія, скоріше — зовсім близьке майбутнє».

Джерело фото: John Deere Україна
Джерело фото: John Deere Україна

Керівник СПрАТ «Україна» також поділився враженнями після екскурсії заводом з виробництва кормозаготівельної техніки. Каже, що всі процеси, які відбуваються на заводі, вражають: системність, масштабність та інноваційність.

«Після того, як побував на заводі, я тепер впевнений в якості техніки John Deere на 200%», — розповідає Олександр Сіроштан. На заводі з виробництва кормозаготівельної техніки у Arc-les-Gray (Франція) українські аграрії мали змогу побачити, як саме виробляються прес-підбирачі John Deere.

На аграріїв також чекала екскурсія столицею регіону виноробства Бургундія — містом Діжон. А родзинкою програми став Париж: Ейфелева вежа, Собор Паризької Богоматері, прогулянка на катері по величній Сені.

Тому з John Deere не лише зручно, а й пізнавально!

Джерело фото: John Deere Україна
Джерело фото: John Deere Україна

Наталія Помянська, AgroPortal.ua