logo

Конкурс

Найполуничніше літо

Найполуничніше літо

Конкурс 24 ноября 2015. 12:00 7208

Любите ли вы клубнику так, как ее любит участница нашего конкурса «Лучшая аграрная практика 2015»? О своей «сладкой» практике в Германии рассказала студентка Сумского национального аграрного университета Татьяна Савинова.

Що ви знаєте про Німеччину? Багато хто відповість, що це держава, яка розташована в Центральній Європі. Інші скажуть, що федеральним канцлером країни є Ангела Меркель. Не дуже захоплююча інформація, правда? Так і для мене було. Але коли я цього літа пробула там майже три місяці, Німеччина відкрилася для мене зовсім з іншого боку.

Найголовніше — це знання мови. У містах, в яких я побувала — Росток, Гамбург, Шверін англомовних мешканців знайти майже неможливо. Коли ви потрапите в знамениту столицю Німеччини Берлін, там ви зможете вільно поговорити англійською. Німецьке населення досить привітне і ввічливе до українців, що мене вразило.

Завдяки київській фірмі Інтер Агро Імідж та Сумському національному аграрному університету я мала можливість працювати по програмі Карлс — збирання полуниці. Чесно кажучи, робота складна, як фізично так і морально.

Потрапила я в одну з найкращих груп — Нібеска, з найкращим польським супервайзером Збишиком. Дружня атмосфера, позитивний настій у будь-яку погоду допомагали мені плідно та якісно виконувати свою роботу. Працювали кожного дня майже 70 днів контракту. Бачила найкрасивіші світанки, а після душу і вечері — найнеповторніші заходи сонця.

Хоча працювали по 12-13 годин на добу, особисто мені, вистачало часу щоб прасувати одяг, прибирати, готувати їжу, малювати вітальні листівки друзям кемпінгу на дні народження, відвідувати виставку льодових скульптур, гуляти по торгівельній території Карлс, смакувати на дегустаціях лікери з полуниці та каву з полуничним смаком, їздити вночі на велосипедах на Балтійське море (яке ж воно холодне!), грати в карти, шахи, співати пісні, влаштовувати дискотеки… А вже о третій ранку — підйом!

Щодо харчування по програмі можна сказати, що власноруч приготована їжа набагато смачніша і апетитніша, хоча, коли голодний та втомлений, то бути гурманом недоречно, їси все.

Я ніколи не думала, що літо може бути таким холодним, як це було в Німеччині! Якщо будете їхати — обов’язково беріть зимові куртки і шапку, не пожалкуєте! Умови проживання на кемпі по програмі Карлс гарні, мабуть, чудові. Зв'язок з близькими і рідними кращим буде по телефону, wi-fi працює за певним розкладом дуже повільно, а іноді не працює взагалі.

Завершився сезон, а до дати виїзду на батьківщину ще тиждень, тож я зі своїми новими друзями вирішили подорожувати. Були в Парижі дві доби. Побачила ранкову і вечірню Ейфелеву вежу, милувалися Лувром, Нотр-Дамом, Єлисейськими полями, каталися на пароплаві, куштували французьку каву з круасанами, але парфумів справжніх не купували, адже їхня ціна була у межах €70-80.

Одне можу сказати точно, київський метрополітен, наш український, набагато гарніший, естетичніший, достойніший та чистіший на противагу паризькому. Ціни в Парижі на товари першої необхідності, порівняно з Німеччиною, більші у 3-4 рази. Хто буде в Німеччині, раджу завітати до Берліну, до міста Шверін та Амстердам. Шалені, позитивні емоції та чудові фото ви матимете!

І якщо ви все-таки плануєте поїхати в Німеччину, готуйтесь, що німці дуже відповідально ставляться до своєї роботи і до своїх законів: схалявити, вкрасти чи обдурити, вам не вдасться!

Завдяки програмі Карлс я знайшла нових друзів, знайомих, з якими ми інколи зустрічаємося та ділимося спогадами про смішні моменти нашого полуничного літа. Адже тяжкі працьовиті будні відходять на задній план, залишаючи на першому місці найприємніше.

Тетяна Савінова, студентка 4 курсу, факультет економіки і менеджменту


Ключевые новости аграрного рынка в Telegram

Новости

Показать все

Блоги