Клуб агроефективності // Як швидко зайти в точне землеробство

03 квітня 2020, 06:49 4773

З таким перспективним напрямом технологій як точне землеробство вже працюють і агрохолдинги, і фермерські господарства. Експерти зазначають, що ця технологія доступна та ефективна при земельному банку від 500 га, а найбільш придатні культури для початку роботи з точним землеробством — соняшник і кукурудза.

Фермерське господарство «Квюс-Агро» на Чернігівщині розпочало оновлення парку техніки для повного переходу на точне землеробство. Наразі в господарстві очікують на поставку унікальної сівалки HORSCH, яку виробили в Німеччині спеціально під замовлення сільгосппідприємства.

Керівник ФГ «Квюс-Агро» Сергій Яковенко
Керівник ФГ «Квюс-Агро» Сергій Яковенко

«Ми замовили сівалки, які забезпечують найякісніший посів у світі, — HORSCH. Це зовсім інша техніка із сучасними системами диференційного посіву та можливістю внесення одночасно мінеральних і органічних добрив. Вона дозволяє вносити добрива та сіяти зі змінною нормою, диференційовано для максимально ефективного використання отриманих даних про ґрунтову родючість», — розповів AgroPortal.ua керівник ФГ «Квюс-Агро» Сергій Яковенко.

За його словами, сівалка HORSCH була виготовлена на заводі в Німеччині спеціально з урахуванням вказаних параметрів.

«Ми просто обговорили з менеджером компанії HORSCH можливості та мої побажання, й виробник пішов назустріч, погодившись виготовити сівалку відповідно до потреб господарства», — зазначає Сергій Яковенко.

За словами менеджера компанії HORSCH Сергія Осадчого, йдеться про сівалку HORSCH Maestro DV, але дообладнану додатковими функціями.

«Взагалі Maestro DV — це ідеальна сівалка точного висіву під малопотужні трактори. Завдяки автономній системі техніка може працювати з трактором потужністю від 120 к.с. До того ж вона обладнана вакуумними дозаторами нового покоління AirVac, які дозволяють здійснювати пунктирний посів різних культур із високою точністю при робочій швидкості до 12 км/год. Завдяки встановленим двом модулям можна здійснювати посів як технічних, так і зернових культур. Сівалка сіє навіть цукровий буряк, хоча в Україні ця культура стає все менш поширеною. Система внесення добрив сівалки розрахована на одночасне внесення двох видів добрив і дає можливість чітко закладати їх на задану глибину», — зазначає Сергій Осадчий.

За його словами, у версії сівалки для ФГ «Квюс-Агро» додатково встановлено мікрогранулятор, який буде вносити мікрогранульні добрива, тобто одночасно за один прохід сівалка зможе вносити три види добрив. Крім того, додані опції для роботи на полі з пожнивними рештками. Зірочки-розгортачі, які можуть працювати як в плаваючому положені, так і агресивно, вигортають залишки пожнивних решток із ложе, а також верхній, вже пересушений шар ґрунту. 

Сергій Яковенко розповідає, що підприємство щороку купує нову техніку і, окрім сівалок, цьогоріч взяли ще John Deere. Від техніки українського виробництва доводиться відмовлятися, і частково тому, що невідома ситуація з відшкодуванням державою компенсації за придбану техніку.

«Сьогодні в аграріїв немає впевненості щодо виплат дотацій, а це дуже важливо, бо кожен сільгоспвиробник має бізнес-план і на щось розраховує. А постійні відміни, перегляди чи відтермінування виплат державних дотацій шкодять розвитку аграрного сектору та виробництву», — зауважує Сергій Яковенко.

Керівник ФГ «Квюс-Агро» відзначає, що, незважаючи ні на що, роботи в полях тривають. У господарстві вже провели закриття вологи, здійснили підживлення озимих сульфатом амонію та селітрою.

«Маємо більше вологи, ніж торік, але її все ж недостатньо. Будемо чекати відповідного температурного режиму, прогрівання землі, адже «дідівські методи» в землеробстві ніхто не відміняв, і починатимемо посівну», — говорить Сергій Яковенко.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua