Як боротися з переущільненням ґрунту по-сучасному

11 вересня 2019, 06:44 4173

Все більше аграріїв вирішують замінити плуг чи дискову борону на ефективний глибокорозпушувач.

Зруйнувати плужну підошву

Такі тенденції у попиті помітив, зокрема, і представник відомого чеського бренду BEDNAR FMT в Україні Михайло Кришко: «Господарів можна зрозуміти, оскільки щільна підплужна підошва, яка утворилась за багато десятиріч роботи плугами, створює багато перешкод для отримання максимальних врожаїв. Зокрема, заважають провести в оптимальні строки весняну посівну і застої води в озерцях-блюдцях на полях».

За таких ознак навіть без застосування спеціальних приладів легко зробити висновок про те, що нижні шари переущільнені, порушена структура ґрунту, тож він не здатен пропускати воду, є питання з повітрообміном і вологоємністю.

Джерело фото: АМАКО Україна
Джерело фото: АМАКО Україна

Час змінювати технологію, тривожитись про стан кореневої системи рослин, яка зі стрижневої перетворюється на мичкувату, а це вже прямий шлях до втрат врожаю.

Зруйнувати плужну підошву логічно за допомогою глибокого розпушування. Актуальні агрегати саме під таку нагальну операцію AgroPortal.ua знайшов у відомого дилера агротехніки — компанії «АМАКО».

Попит на глибокорозпушувачі росте

Тут рекомендують обробіток ґрунту розпушуванням на глибину утворення ущільнення.

Керівник проектів та програм з розвитку бренду причіпної техніки Андрій Горобець бере участь у численних польових дослідженнях на демополях, безпосередньо на товарних посівах у господарствах. Зокрема й на досить бідних ґрунтах. З огляду на практичний досвід, звертає увагу на обладнання чеського походження BEDNAR FMT. Каже, виробник має репутацію надійного та інноваційного.

Глибокорозпушувачі TERRALAND від BEDNAR FMT оцінять люди економні, але які при цьому не йдуть на поступки щодо якості. Обробіток ґрунту глибокорозпушувачами TERRALAND виходить низькозатратним та швидким.

Джерело фото: АМАКО Україна
Джерело фото: АМАКО Україна

Для багатьох функцій

Агрегати використовують не лише для глибокого розпушування. За їх допомогою також відбувається інтенсивне перемішування рослинних решток (економніше за оранку), руйнуються ущільнені шари ґрунту для кращого поглинання вологи та вентиляції. Загалом відновлюють ґрунтовий профіль. Також BEDNAR FMT пропонує ряд інноваційних рішень для одночасного внесення мінеральних добрив.

Можна обрати глибокорозпушувачі як навісні з шириною захвату 3 і 4 м і максимальною робочою глибиною 55 або 65 см, так і причіпні моделі з шириною захвату 4, 5 або 6 м та максимальною робочою глибиною 55 см.

Модельна лінійка сконструйована так, щоби підібрати глибокорозпушувач для тракторів потужністю від 180 к.с. до 600 к.с. 

Представник чеського виробника Михайло Кришко розповідає, що глибокорозпушувачі останніми роками демонструють непогану динаміку продажів в Україні: «Думаю, через те, що наші господарі все вдумливіше ставляться до своїх угідь і добору оптимальної технології та техніки для їх обробітку. Під час демонстрацій все більше людей запитують про особливості конструкцій наших агрегатів, глибше вивчають суть процесів, можливі варіанти комплектацій та опцій. Одним словом, клієнти прагнуть отримати максимальний результат від можливостей технології глибокого розпушування».

Джерело фото: АМАКО Україна
Джерело фото: АМАКО Україна

Швидше реагувати на українські потреби

Нинішнього року BEDNAR FMT розпочало створення команди та представництва бренду в Україні. Сформували стратегію роботи на найближчі роки та систематизували комунікацію з п’ятьма дилерами, які є лідерами ринку. Серед них і «АМАКО». Таким чином в планах максимально використати наявне портфоліо для задоволення українського попиту.

Завод BEDNAR FMT в Чехії швидко реагує на потреби аграріїв. Все більше клієнтів користуються можливістю замовити додаткові опції до своїх глибокорозпушувачів.

«Якщо зважити на великий асортимент у нашому модельному ряду, плюс можливість внесення добрив та інші додаткові опції, то ми матимемо чи не найширшу пропозицію в сегменті глибокорозпушувачів», — говорить Михайло Кришко.

Наприклад, глибокорозпушувачі TERRALAND мають додаткові бокові котки, які формують кращий фон. Також — бокові заслони, які захищають боковий прохід від просипання ґрунту. Можливість замовляти агрегати з робочими органами Long Life, які мають значно довший ресурс роботи. Це опції, яких не має більшість представлених в Україні глибокорозпушувачів.

Також є профі-модель TERRALAND Profi для найвимогливіших користувачів, хто хоче за один прохід зробити якнайбільше операцій з максимальною ефективністю.

Для виробництва агрегатів використовується спеціальна конструктивна австрійська сталь Alform, яка витримує найбільші навантаження. Тож дані агрегати якнайкраще підходять для роботи у важких умовах українських полів.

Глибокорозпушувачі TERRALAND мають гідравлічне регулювання глибини за допомогою задніх котків. Легкості в роботі додають робочі органи, які мають 3 кути атаки.

Універсальність у внесенні добрив

Восени все більше аграріїв починають вносити добрива, уникаючи традиційних розкидачів. BEDNAR FMT дає можливість працювати з технологією профільного внесення сухих добрив, щоби стимулювати швидкий та потужніший ріст кореневої системи рослин.

Глибокорозпушувачі TERRALAND TN можуть бути оснащені бункером FERTI-BOX FB1500TN, встановленим безпосередньо на раму.

Бажаючі розміщувати бункери на навісці трактора можуть обрати між Ferti-Box FB-F, який встановлюється на передній навісці трактора і має ємність 2000 л, та бункером FERTI-BOX FB, що розміщений на задній навісці трактора і має ємність 3000 л.

Максимально ж зручний для роботи в Україні з мінеральними добривами причіпний бункер FERTI-CART ємністю 3500 л має власну задню триточкову навіску. Це дозволяє «навішати» на нього навісний глибокорозпушувач та в результаті отримати «під ключ» причіпний комплекс для глибокого розпушування з одночасним внесенням добрив у профіль ґрунту. Бункер для більш точного дозування добрив працює під тиском та виготовлений з пластику, що забезпечує стійкість до корозії. Дозуючий апарат виготовлений з нержавіючої сталі та має електричний привід, що дозволяє швидко і точно змінювати кількість добрив відповідно до агрономічних потреб. Керування агрегатом відбувається монітором через ISOBUS.

Представник бренду BEDNAR FMT Михайло Кришко поділився з AgroPortal.ua новиною про те, що з наступного року компанія має плани запропонувати українським аграріям і агрегати для внесення рідких добрив.

Для просапних культур компанія «АМАКО Україна» пропонує рішення від BEDNAR FMT з глибоким обробітком ґрунту під Sprip-Till-технологію.


Ірина Садова, AgroPortal.ua