logo

Инфографика

Рост дохода и зарплаты на 20%: как СЕО компаний планируют бизнес в 2022 году

Рост дохода и зарплаты на 20%: как СЕО компаний планируют бизнес в 2022 году

Инфографика 25 сентября 2021. 07:20 2915

83% CEO прогнозируют рост их бизнеса в 2022 году. Топ-менеджеры компаний позитивно настроены и имеют оптимистичные прогнозы, которые значительно выросли по сравнению с прошлым годом, когда положительные бизнес-результаты прогнозировали 60% респондентов.

* Текст подається мовою оригіналу

Про це свідчать результати опитування «Прогнози бізнесу на 2022 рік», проведеного Європейською Бізнес Асоціацією разом із компанією Nestlé в Україні.

Відзначається, що у 2022 р. переважна більшість, а саме 83% респондентів, прогнозують зростання свого бізнесу, 15% директорів розраховують втримати бізнес-показники на рівні 2021 р. і тільки 2% очікують погіршення стану справ їхнього бізнесу (14% минулого року).

Прогнози фінансового результату компаній на наступний рік суттєво зросли. Більшість підприємців, зокрема 67%, прогнозують зростання доходу на рівні 10-20% у гривні. Цей показник повернувся до рівня 2020 року після суттєвого падіння у минулому. На зростання доходів до 10% у натуральному виразі очікують 36% директорів, а майже половина (49%) розраховують на 10-20% зростання.

Прогнози щодо курсу долара на наступний рік збігаються з минулорічними. При плануванні бюджетів на 2022 р. керівники компаній закладають вартість валюти в середньому на рівні 29 грн/$.

Усі респонденти цьогорічного опитування зазначили, що планують підвищувати заробітну плату своїм співробітникам у 2022 р. Більшість керівників, а саме 55%, планують підвищення заробітної плати у розмірі 5-10%. Ще 30% підвищать заробітну плату в розмірі 10-20%. Нагадаємо, минулого року 15% компаній не мали змоги підвищити заробітну плату персоналу.

Так само пожвавлюються плани бізнесу щодо створення нових робочих місць. Тоді як минулого року 60% не планували жодних змін у штаті, цьогоріч таких лише 36%. А більшість, зокрема 58% топ-менеджерів, планують розширювати штат. І тільки 6% бізнесів будуть вимушені вдатися до скорочення персоналу.

Третина підприємців, а саме 32%, планують впровадження нових інвестиційних проєктів наступного року (від $20 тис. до $400 млн). Більше того, майже половина (49%) планує наступного року інвестиції в соціальні ініціативи, спрямовані на підтримку українського суспільства. У деяких випадках суми інвестицій досягатимуть 3% від доходу компанії.

«Такі оптимістичні прогнози директорів, безумовно, дуже тішать. Мабуть, вперше після початку пандемії ми можемо говорити про суттєве покращення оцінок та настроїв топ-менеджерів щодо власних бізнес-планів. Будемо сподіватися, що наступний рік не принесе бізнесу неприємних сюрпризів, що можуть стати на заваді втіленню їхніх амбітних планів», — коментує виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації Анна Дерев'янко.

Керівники компаній також визначили ТОП-3 завдання від бізнесу до влади на наступний рік: 

  • необхідність проведення судової реформи та встановлення верховенства права;
  • боротьба з корупцією;
  • забезпечення політичної стабільності та ефективного менеджменту в країні;
  • важливість подальшого реформування податкової та митної галузі. 

Для довідки: у дослідженні «Прогнози бізнесу на 2022 рік» взяли участь 95 топ-менеджерів компаній-членів Європейської Бізнес Асоціації. Анкета складалася із 10-ти запитань, опитування проводилося у вересні 2021 року. Дослідження «Прогнози бізнесу» проводиться асоціацією вже 6-й рік поспіль. 


Ключевые новости аграрного рынка в Telegram

Новости

Показать все

Блоги