Таким чином, у сезоні 2019/20 на глобальному ринку буде сформована рекордна пропозиція зернової, повідомляють в «ПроАгро Групп».
«Позитивний перегляд оцінки базується переважно на збільшені прогнозів виробництва у ЄС, Росії та Україні. Так, зокрема, спеціалісти МСГ США очікують, що у 2019/20 МР українські аграрії намолотять 29 млн т пшениці проти 25,1 у попередньому сезоні (та 28,7 млн т у жовтневому прогнозі)», — пояснюють експерти.
Основним споживачем пшениці, як і продовольства в цілому, залишається Китай. Оцінка споживання в Країні в 2019/20 МР залишається на рівні 128 млн тонн, зберігаючи сталу висхідну тенденцію.
Дещо меншим (на 0,5 млн. т) є прогнозний рівень споживання зернової в ЄС — 127,5 млн тонн.
«Зауважимо, що на частку двох названих споживачів, згідно з даними поточного прогнозу, у 2019/20 МР припаде близько 34% загальносвітового використання пшениці», — додають аналітики.
Оцінка внутрішнього споживання зернової в Україні залишилася на рівні 9,4 млн т та відповідає приблизно третині очікуваного обсягу виробництва.

Датчик справний, а трактор втрачає тягу: де ховалася несправність

Від чорниці до малини: родина на Волині вирощує майже два гектари ягід

200-річний млин отримав друге життя: подружжя на Вінниччині відродило родинну справу

Подальше зниження цін на експортному ринку та майже повна зупинка експорту продовжували чинити тиск на ціни. Більшість борошномелів зазначали, що пропозицій якісної пшениці майже не надходило.

Світове виробництво пшениці у сезоні 2026/27 може скоротитися приблизно на 24 млн т через несприятливий вплив Ель-Ніньйо, зростання витрат на виробництво та скорочення посівних площ у низці країн.

В Україні обмолочено 4,01 млн га зернових і зернобобових культур, або 33,9% прогнозованих площ. Загальний намолот досяг 17,59 млн т, збільшившись за тиждень на 6,94 млн т, або 65,2%.

Туреччина з 29 липня дозволила експорт борошномельної пшениці, скасувавши заборону, що діяла з березня 2025 року.

Виробництво молока в Україні у 2026 році становитиме 6,65 млн т. Це на 300 тис. т, або 4,3% менше показника минулого року.

Експерти Міністерства сільського господарства США (USDA) збільшили прогноз виробництва олійних культур у 2026/27 МР на 1,8 млн т, до рекордних 720 млн т, що на 2,8% перевищить показник 2025/26 МР — 700,7 млн т (686,65 млн т у 2024/25 МР, 657,5 млн т у 2023/24 МР),

Міністерство сільського господарства США (USDA) підвищило прогноз виробництва пшениці в Україні у 2026/27 МР.

17 жовтня 2025 року в Києві відбудеться Ukrainian Livestock Summit — ключова платформа, яка щороку об’єднує професіоналів, щоб обговорити головні тренди, виклики та можливості для розвитку тваринництва в Україні.

6 червня 2025 року відбудеться Agro Ukraine Summit — велика міжнародна агроподія, яка об'єднає всіх ключових стейкхолдерів аграрного та продовольчого секторів України.

28-29 травня у Києві відбудеться найбільший в Україні дводенний форум у галузях вирощування, зберігання, переробки, логістики і трейдингу агропродукції.