Холодна погода, що встановилася на більшій частині території України, спровокувала істотне скорочення обсягів пропозиції тепличних огірків на ринку і, як наслідок, стрімке зростання цін у цьому сегменті.
Про це повідомляють аналітики EastFruit.
Також підтримку цін надає відсутність конкуренції з боку імпорту та дуже високий попит місцевих оптових компаній та роздрібних мереж.
За даними щоденного моніторингу проєкту, сезон реалізації огірка в українських тепличних комбінатах близький до завершення. Господарства зараз проводять зачистку в теплицях, тому пропонують огірок переважно дрібним оптом. Варто також зазначити, що якість огірків у останніх вибірках значно знизилася, але це не заважає продавцям підвищувати ціни. У середньому з початку поточного тижня ціни на цю продукцію зросли на 26%, і сьогодні овоч надходить до продажу в діапазоні 65-80 грн/кг ($1,58-1,94/кг) залежно від якості та обсягів партій продукції, що пропонуються.
Така ситуація на українському ринку огірків, на думку експертів, може призвести до того, що імпортери почнуть постачання цієї продукції із зовнішнього ринку вже наступного тижня. У такому разі ціни на огірки з місцевих тепличних комбінатів можуть призупинити зростання під тиском більш доступної імпортної продукції.

Вино, ефіроолійні рослини та локальні продукти: на Львівщині запрацювала нова агролокація

На Одещині агровиробникам продемонстрували сучасні технології у зрошенні

Zinka. Побачити виробництво зсередини

Овочів борщового набору на ринках Херсонської області влітку побільшало, проте ціни на них залишились високими, навіть у розпал збору врожаю.

Влада Вінниці націлена на продовольчу безпеку громади, для чого фінансово підтримує фермерів, а також розширює мережу ярмарків.

Бренд «Жу-жу shop» із Чернігівської області випустив на ринок шоколадні огірки «Ніжинські».

Робоча група з питань розвитку садівництва Міністерства економіки та довкілля одноголосно підтримала пропозицію профільних асоціацій про скасування обов’язкових норм щодо залучення сезонних працівників під час створення садів і теплиць за грантовими програмами.

Ратифікація угоди про зону вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною та Туреччиною відкриває додаткові можливості для українського агросектору та не несе для нього суттєвих ризиків, однак держава має приділити більше уваги підтримці вітчизняного тепличного господарства.

Ціни на молоду картоплю продовжують помітно знижуватися за мірою збільшення пропозиції на ринку України.

Ціни на молоду білоголову капусту в Польщі на початку сезону виявилися на історично низькому рівні.

Туреччина вимагає від України негайного перегляду, призупинення або анулювання антидемпінгових мит на імпорт огірків і помідорів, запроваджених у липні 2025 року.

В Україні продовжують дешевшати тепличні огірки. Наразі продукція надходить до продажу значно дешевше, ніж у цей самий період минулого року.