Сільгоспвиробники Миколаївської області розраховують на стабільний врожай попри окремі втрати через погодні умови.
Про це у телеефірі заявив начальник Миколаївської ОВА Віталій Кім, пишуть «МикВісті».
«На даний момент у нас на 7% посівних площ більше, ніж минулого року. Це означає, що у нас є сподівання на врожай, який отримають наші аграрії», — сказав він.
Віталій Кім уточнив, що посівні площі озимих зросли на 5%, оскільки була волога.
«Близько 5% посівів пересіяли, бо не витримали погодних умов. Попри це, ситуація стабільна», — запевнив він і додав, що через погоду є проблема із садівництвом.
У Миколаївській області цього року планують засіяти 1,4 млн га сільськогосподарських культур, що на 100 тис. га більше, ніж торік.

Органічна плантація лохини як впорядкований програмний код

УКАБ Агротехнології 2026. Захід: усі козирні рішення на одному полі

Від льону до готової продукції: фермери на Миколаївщині розвивають власну переробку

На Харківщині аграрії припинили обробляти близько 7,5% посівних площ через постійну загрозу атак російських FPV-дронів.

Аграрії Львівської області можуть отримати до 30% компенсації з обласного бюджету за придбання племінних нетелей та телиць. Документи приймають у Департаменті агропромислового розвитку ЛОВА до 10 жовтня 2026 року.

У Миколаївській області продають птахівничий комплекс повного циклу за $3,5 млн. Об'єкт включає в себе 10 пташників, забійний цех, комбікормове виробництво та потенціал посадки птиці 1,2 млн голів на рік.

У Групі АГРОТРЕЙД на Сумщині розпочали посів озимого ріпаку. На черзі старт посівної кампанії на полях у Чернігівській, Полтавській та Харківській областях.

Майже 1,9 млн т зерна намолотили аграрії Дніпропетровщини. Із них понад 1,4 млн т — пшениці.

«Контінентал Фармерз Груп» вивела у поля перші сівалки для посіву озимих культур під урожай 2027 року. Насамперед висівають озимий ріпак — у новому сезоні під культуру запланували 32 тис. га.

Аграрії Миколаївської області станом на 30 липня обмолотили майже 610 тис. га зернових і зернобобових культур, що становить 83% від засіяних площ. Урожай уже перевищив 2,1 млн т, середня врожайність — 3,5 т/га.

Фермерське господарство ТОВ СП «Алекс» із Миколаївщини розвиває повний цикл виробництва льону — від вирощування до переробки готової продукції. Після кількох складних сезонів, позначених посухою та навалою шкідників, підприємство зробило ставку на нішеві культури та створення продукції з доданою вартістю.

У ТОВ СП «НІБУЛОН» завершено збирання врожаю ранніх зернових культур та ріпаку, за якими досягнуто планових показників урожайності.

Аграрії Рівненської області завершують догляд за посівами та готуються до початку жнив. Першими до збирання очікують ріпак, озимий ячмінь та озиму пшеницю.