ДПЗКУ відновлює форвардну програму

02 листопада 2021, 12:36 2015

АТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» розпочинає осінню програму закупівлі зерна врожаю 2022 року.

Корпорація закуповує зерно пшениці 3 класу та зерно ячменю 3 класу. Мінімальна партія поставки товару — 100 т, говориться у повідомленні ДПЗКУ.

«Рішення про укладення договору поставки зерна майбутнього врожаю приймається швидко та дистанційно. Передплата за договорами відбувається виключно грошовими коштами, що надає можливість нашим клієнтам — с/г товаровиробникам — закупити необхідні їм товари потрібної якості для ефективного ведення власного бізнесу у обраних ними постачальників», — запевняють в корпорації.

Для участі в програмі с/г товаровиробники повинні мати досвід вирощування с/г культур від 2-х років. ДПЗКУ обов'язково проводить оцінку фінансового стану потенційного постачальника та посівних площ, за результатами якої приймається рішення про укладання договору. При прийнятті рішення враховується фінансова стабільність, позитивна кредитна історія та надійна ділова репутація с/г товаровиробника, а також висновки страхових експертів про стан посівів зернових.

«Також обов'язковими умовами укладання договору є страхування посівів майбутнього врожаю, який передається в заставу, та оформлення Товарної аграрної розписки (або договору застави за рішенням ДПЗКУ) з метою мінімізації ризиків, пов'язаних з неналежним виконанням договорів», — говориться у повідмоленні. 

Після підписання всіх необхідних договорів та надання документів попередня оплата складатиме 2,8 тис. грн без урахування ПДВ за одну тонну законтрактованого зерна. Відсоткова ставка за користування коштами становить від 9,5% до 13% річних в гривні, залежно від обсягу поставки. За програмою лояльності постійні клієнти можуть отримати додаткову знижку 0,5% до базової відсоткової ставки. Остаточний розрахунок проводиться за ринковими цінами після поставки зерна.


Для довідки: ДПЗКУ створена урядом України в серпні 2010 р. До її складу входить розгалужена мережа філій — лінійні і портові елеватори, млини, комбікормові і круп'яної заводи. Сумарно 53 підрозділи-філії ДПЗКУ можуть зберігати 3,75 млн т зернових, у тому числі сумарні потужності з перевалки на експорт Одеського та Миколаївського портів складають близько 2,5 млн т зернових вантажів на рік. Корпорація має в своєму складі два власних річкові термінали (Голопристанський і Великолепетиський елеватори) з можливістю перевантаження зерна на водний транспорт. На всіх переробних підприємства ДПКЗКУ впроваджена система управління безпекою виробництва харчових продуктів ISO 22000: 2005 НАССР.