Втрати державного бюджету України від тіньових операцій із зерном скоротились з 8 млрд грн до 3 млрд грн.
Про це повідомив голова парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев у Telegram.
«Виробництво та продаж зерна — це одна з ключових галузей економіки України, але ще донедавна левова частка експорту йшла «в тіні». Щоб цього уникнути, ми реалізували низку кроків: реформа ринку землі, антиофшорний закон, обов’язкова реєстрація експортерів платниками ПДВ, режим експортного забезпечення та посилення контролю за трансфертним ціноутворенням — усе це працює, аби зламати схеми з «чорним» зерном», — нагадав парламентар.
За його даними, результати у цифрах виглядають так:
Гетманцев підкреслив, що детінізація агросектору дає реальний ефект.
«І це лише початок. Треба продовжувати перекривати тіньові потоки та спрямовувати ресурси на підтримку чесного бізнесу, розвиток економіки та зміцнення держави», — резюмував нардеп.

Вино, ефіроолійні рослини та локальні продукти: на Львівщині запрацювала нова агролокація

На Одещині агровиробникам продемонстрували сучасні технології у зрошенні

Zinka. Побачити виробництво зсередини

Індія відновила вільний експорт пшениці та продуктів її переробки.

Уряд Молдови схвалив запровадження ліцензування імпорту зернових та олійних культур строком на два місяці — з вересня до 31 жовтня 2026 року без права його продовження.

Блокада чорноморських портів України ставить під загрозу весняний посівний сезон.

Найбільші світові покупці пшениці готуються до скорочення постачань і змушені шукати альтернативні джерела зерна через обстріли інфраструктури у Чорноморському регіоні.

Програми «Доступні кредити 5-7-9%» та розширення страхування воєнних ризиків потребують десятків мільярдів гривень, ці кошти можна взяти з «Національного кешбеку».

Український агросектор продовжує працювати в умовах надвисоких ризиків, де кожен неперевірений гектар землі несе смертельну загрозу для людей і техніки. Попри ризик підривів, фермери продовжують виїжджати на поля, обробляти їх, збирати врожаї та попереджати гуманітарну кризу в Україні та світі.

Питання відновлення логістики українського експорту після загострення ситуації навколо морських портів перебуває на особистому контролі Президента України та прем’єр-міністра.

Кабінет Міністрів України схвалив Бюджетну декларацію на 2027–2029 роки — середньостроковий фіскальний документ, що визначає засади бюджетної політики держави на наступні три роки.

Гуманітарне розмінування сільськогосподарських земель у 2026 році просувається критично повільно.

Державний бюджет України передбачає підтримку агросектору на рівні 13 млрд грн, але є ризик недофінансування окремих програм через недостатнє наповнення спецфонду.