fullSizeImage

Онлайн-видання AgroPortal.ua спільно з асоціацією УКАБ та освітнім проєктом «Агрокебети» вперше cформували список молодих та ефективних людей в агросекторі. 

  • Наша мета: популяризувати сучасну освіту та роботу в АПК, показати успішні приклади реалізації молоді в особистій справі та/або побудові кар’єри.
  • Учасники: агропідприємці (ті, хто започаткував власну справу або продовжує сімейний бізнес) та наймані працівники в агрокомпаніях, які досягли керівних посад середнього або вищого рівня. Вік — до 35 років.
  • ВЛАСНА СПРАВА

  • ВЛАСНА СПРАВА

  • ВЛАСНА СПРАВА

  • ВЛАСНА СПРАВА

  • ВЛАСНА СПРАВА

    ЯРОСЛАВ БУРКІВСЬКИЙ

    Власник пекарні «Хатинка пекаря» (Київська область)
    29 років

    У 2020 році Ярослав працював кухарем. Пандемія Covid-19 все поставила на паузу: потрібно було наново шукати себе. Згадав, що колись пік хліб на продаж удома. Вирішив розвиватися в цьому напрямі. Так з'явилася пекарня, у якій печуть хліб за старовинними рецептами у дров'яній печі. Її, як і все інше тут, виготовили власноруч. За день тут випікають по три сотні буханців житнього та пшеничного хліба, пиріжки з капустою та картоплею, вишнею та маком.

    Пекарня, де росіяни розгорнули свій штаб, пережила обстріли і продовжує роботу після деокупації. Окрім Ярослава, працює ще 2 пекарі.

    Плани: розвивати культуру крафтового хліба шляхом проводження майстер-класів; допомогти всім бажаючим запускати свої пекарні. 

    Більше читати тут

    ВЛАДИСЛАВ ДЕМЧИК

    Співвласник ТОВ «ПОДІЛЛЯ ОВОЧІ» (Тернопільська область)
    34 роки

    Компанія займається вирощуванням овочів закритого та відкритого ґрунту. Спеціалізується на огірках та помідорах.

    Владислав є співвласником компанії з 2022 року, здійснює контроль за стратегією бізнес-розвитку компанії та управлінням ризиками. Кількість працівників — 10. Через повномасштабне вторгнення рф у 2022 році компанія релокувалася з Херсонської області у Тернопільську, де продовжила вирощування огірків і помідорів у теплицях на 0,5 га та моркви і цибулі у відкритому ґрунті. 

    Плани: продовження автоматизації технологічних процесів; побудова професійного овочесховища на 2000 т; розширення ринків збуту; вдосконалення сервісу обслуговування клієнтів; створення власної торгової марки; введення в асортимент нових позицій овочів.

    Більше читати тут

    МИКИТА ЄФАНОВ

    Співвласник бренду гострих крафтових соусів «ПеЧе» (Київська область)
    31 рік

    Микита разом із дружиною вирощують перець та переробляють його на гострі соуси. Працюють як зі звичними (пікантними) сортами, так і з надгострими екзотичними. Є 4 теплиці по 30 м². Наступного сезону планують співпрацювати з фермером, який вирощуватиме кілька сортів.  

    Плани: вийти в топ виробників гострих соусів України; запустити виробництво; отримати всі необхідні сертифікати для виходу на міжнародний ринок; створити єдину онлайн-платформу виробників крафтових соусів.

    Більше читати тут

    ХРИСТИНА ЗАКРЕВСЬКА

    Співзасновниця крафтової сироварні «Будз Баран» (Івано-Франківська область)
    29 років

    Сироварню засновано три роки тому. Починала Христина з переробки молока власних корів. Сьогодні вони з чоловіком приймають молоко від 60-ти сімей з високогірного села Шепіт. Щодня виходить до 50 кг натурального крафтового сиру. Асортимент налічує більше 20 видів молочної продукції як традиційних гуцульських сирів (будз, вурда, бринза), так і напівтердих. На сироварні працює вся сім’я Христини.

    Плани: розвивати сироварню в напрямі туризму, а саме — організація екскурсій з майстер-класами; налаштувати переробку лісових ягід на натуральні екоджеми.

    Більше читати тут

    ПАВЛО КОБИЗСЬКИЙ

    Директор ФГ «Білі Роси» (Чернігівська область)
    24 роки

    ФГ «Білі Роси» займається вирощуванням зернових та олійних культур, має ферму з виробництва молока та власну переробку молочної продукції під брендом ТМ «Білі Роси». В переліку продукції є авторський твердий сир з однойменною назвою «Кобизський».

    Павло продовжує сімейну справу, яку започаткував його батько. За його ініціативи молочна продукція ферми з'явилася у магазинах мережі «Велика Кишеня».

    Плани: зберегти земельний банк; збільшити поголівʼя тварин та розвивати переробку.

    ЄВГЕНІЯ МОЛЧАНОВА

    Керівниця ферми-сироварні «Зелений гай» (Дніпропетровська область)
    33 роки

    Ферму-сироварню заснувала Євгенія разом зі своїм чоловіком. У 2014 році на її місці було звалище. До повномасштабного вторгнення на фермі жило 540 тварин, а зараз — 866. Ферма приймає тварин з господарств, що на лінії фронту. Зараз тут діє Центр реабілітації тварин. На фермі переробляють молоко. В асортименті понад 50 видів сиру.

    Плани: переробка гною на біогумус; відкриття верміферми; відкриття терапевтичного саду; реконструкція старих сільгоспбудівель. 

    Більше читати тут

    КАТЕРИНА ОЛІЙНИК

    Власниця СФГ «Кучерява фермерка» (Вінницька область) 
    28 років 

    «Кучерява фермерка» — це маленьке сімейне фермерське господарство, але з прогресивним підходом до вирощування перцю. Частина свіжого перцю реалізовується на місцевих ринках, інша — відправляється поштою по всій території України. Зараз додатково Катя розробляє ще два напрями розвитку ферми: будівництво тепличного комплексу та організація виробництва з переробки перцю. На сезон на ферму наймають ще 4-х працівників.

    Плани: побудувати тепличний комплекс до 400 м2, тим самим збільшити до 3-х разів загальний прибуток ферми; розширити виробничі потужності переробки; автоматизувати процеси порізки перців та стерилізації банок; до серпня наступного року створити сайт для автоматизації приймання замовлень. 

    Більше читати тут

    ОЛЕКСАНДР ОРЄХІН

    Керівник та власник ФГ «КОЗАК ОРГАНІК» (Запорізька область) та ТОВ «МЛИН ДОНЧЕНКО» (Дніпропетровська область)
    34 роки

    Сільським господарством Олександр почав займатися ще у 2013 році, й одразу органічним. З кожним роком площа збільшувалась, і на даний момент сягає 200 га. Уже другий рік поспіль на фермі нічого не вирощують, щоб не годувати окупантів, а також задля збереження сертифікації.

    Але нещодавно фермер запустив виробництво органічного борошна на Дніпропетровщині. Вдалося це зробити завдяки підтримці німецьких колег. 

    Плани: розвивати та просувати органічний напрям; розширити органічні теплиці (окремо теплиці під ранні органічні ягоди); закласти органічний виноградник та запустити виноробню; масштабувати виробництво органічного борошна зі свого органічного зерна та монополізувати дитяче харчування в дитсадках на органічну продукцію.

    Більше читати тут

    ОЛЕНА ПАНЧУК

    Власниця ферми INSTAFERMA (Житомирська область) 
    32 роки

    Олена реалізувалася професійно в столиці як флорист, але, переїхавши в село поблизу Радомишля, почала розвивати власну справу. Її ферма займається вирощуванням спаржі та лохини вже п'ятий сезон. Цього року в асортименті з'явилися ще й артишоки. 

    Продаж усіх продуктів відбувається через власний сайт та сторінку в Instagram. Усе можна замовити і отримати доставкою через пошту. Всі роботи на фермі Олена виконує разом зі своїм чоловіком. Акцент на спаржі, під якою 1 га.

    Плани: додати 2 га спаржі, 0,5 га багаторічних квітів, 0,3 га артишоків, 0,5 га лохини, 5 га фундука; відвести 3 га під тваринництво (альпаки, корови, коні та кури); організувати власний тепличний комплекс, пасовище, сінозаготівлю; налагодити переробку та заготівлю спаржі, лохини, артишоків.

    Більше читати тут

    ВІТАЛІЙ ШУБЕРАНСЬКИЙ

    Засновник компанії FRENDT (м. Вінниця)
    35 років

    Віталій заснував компанію у 2013 році з метою підняти на належний рівень вітчизняну культуру сільськогосподарського виробництва.

    Компанія спеціалізується на системах точного землеробства та вже 10 років є одним із операторів із запровадження інновацій у цій сфері. FRENDT — ексклюзивний дистрибʼютор шведської компанії HEXAGON та канадської Farm TRX в Україні, має власний сервісний центр з понад 50 різновидів послуг з агроелектроніки, встановлює RTK-мережу з найбільшим покриттям, що забезпечує сигнал з похибкою 2 см.

    У компанії працює 60 осіб. Бізнес працює систематизовано. Віталій вже вийшов з операційної діяльності.

    Плани: створити два філіали в Україні; розвинути науково-дослідне підприємство ФРЕНДТ ФЕРМА; впровадити штучний інтелект в аналіз даних з полів для збільшення прибутку та зменшення витрат з 1 га; створити мережу метеорадарів.

    • АГРОКАР'ЄРА

    • АГРОКАР'ЄРА

    • АГРОКАР'ЄРА

    • АГРОКАР'ЄРА

    • АГРОКАР'ЄРА

    • АГРОКАР'ЄРА

      СТЕПАН АНДРУШКО

      Начальник управління виробництва компанії «Контінентал Фармерз Груп»
      32 роки

      • Сільськогосподарська компанія з міжнародними інвестиціями, яка працює у західних областях України. 

      Успішні кейси: впровадження нової структури агрономічної служби холдингу; збільшення урожайності основних культур на 5-10% порівняно з 2018-2020 роками за сталих показників затрат; реалізація проєкту аналізу факторів урожайності культур.

      Мотивація: можливості та різноманіття. В агро ти постійно рухаєшся вперед, немає такого, щоб ти розробив технологію і декілька років відпочиваєш. Кожний сезон — це нові виклики, і те відчуття, коли ти долаєш їх, неможливо передати словами.

      КАТЕРИНА ГРЕЧАНА

      Керівниця відділу маркетингу агрохолдингу LNZ Group
      27 років

      • Вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, що спеціалізується на торгівлі посівним матеріалом і ЗЗР, вирощуванні зернових і технічних культур, тваринництві та зернотрейдерській діяльності. 
      Успішні кейси: успіх бренду DEFENDA є ілюстрацією того, наскільки ефективно працює концепція зібрати разом правильних фахівців. Один із потужних проєктів у 2023 році, який заслуговує на увагу, — «Аграрне Відродження». Проєкт розповідає про життя аграріїв під час війни, їхній досвід відновлення господарств після деокупації або ж воєнних дій. Весь проєкт було знято командою самостійно.

      Мотивація: я відчуваю себе частиною важливого процесу, допомагаючи аграріям вирощувати врожай та забезпечувати продуктами харчування не лише своїх співвітчизників, а й світ. Це відчуття відповідальності перед суспільством надихає мене щоденно. По-друге, моя родина має глибокі корені в аграрній галузі, і я відчуваю певну спадковість у цьому питанні. 

      ЯНА ЄРКО

      Керівниця напряму з розвитку бізнесу ТОВ «Байєр»
      32 роки

      • Компанія виробляє в Україні та імпортує насіння кукурудзи, ріпаку та овочів. Також пропонує 80 видів засобів захисту рослин.  

      Успішні кейси: реалізація продукції на новий ринок збуту — Ефіопія (Укравіт, 2020); запуск пілотної фінансової програми пільгового кредитування Європейський відсоток (Байєр, 2022); запуск програми страхування від граду — Захист 180 (Байєр, 2022).

      Мотивація: динамічність та різноманітність сфери діяльності.

      АНАСТАСІЯ КИРИЛЬЧУК

      Керівниця проєктів служби моделювання та моніторингу компанії «Кернел» (ТОВ «Дружба-Нова»)
      25 років 

      • Агропромислове підприємство, що спеціалізується на тваринництві та рослинництві.

      Успішні кейси: впровадження точного землеробства у господарстві; перші автопілоти, встановлені на МТЗ; впровадження технологій Precision Planting у низці господарств України; тестування та аналіз багатьох нових продуктів у напрямі точного землеробства (Augmenta, Smart Depth та ін.); дослідження карт — завдання для диференційованого внесення, впровадження їх у виробництво.

      Мотивація: приведення рівня агробізнесу України до топових позицій на світовому ринку.

      ОЛЕКСАНДР МИГЛОВЕЦЬ

      Директор департаменту агротехнологій UKRAVIT
      35 років

      • Українська компанія, яка займається виробництвом засобів захисту рослин та мікродобрив.
      Успішні кейси: є автором та розробником 44 препаратів для захисту рослин; розробив та запровадив повністю агрономічний супровід продукції та пропонованих технологій захисту в компанії; обсяги виробництва збільшилися у два рази.

      Мотивація: вводити інноваційні продукти для захисту рослин, щоб забезпечити продовольчу безпеку країни та світу.

      ОЛЕКСІЙ МІСЮРА

      Керівник R&D агрохолдингу ІМК 
      30 років

      • Інтегрована сільськогосподарська компанія в Україні, що займається виробництвом сільськогосподарських культур: кукурудзи, пшениці, соняшнику; зберіганням агрокультур та виробництвом молока.
      Успішні кейси: створення відділу R&D з нуля; впровадження технології диференційованого внесення (VRA) на великі площі 30+ тис. га; збільшення прибутку за рахунок VRA технології та економія ТМЦ під час війни; розпочато проєкт диференційованої меліорації ґрунтів у чернігівських кластерах ІМК (зараз меліорація проводиться на тисячах гектарів).

      Мотивація: цікаво впливати на технологію великого господарства; цікаво впливати на процес впровадження інноваційних технологій; перспективна галузь: можливість кар'єрного росту; в агросекторі один із найвищих доходів серед інших галузей України.

      ЮРІЙ СМОЛЯК

      Технічний директор Agro-Aviator
      26 років

      • Компанія займається збором та продажем агродронів, надає послуги з внесення ЗЗР за допомогою дронів по всій Україні.
      Успішні кейси: розширення спектру послуг за рахунок впровадження інновацій; збільшення кількості бригад, що дозволило збільшити обсяг оброблених площ; впровадження комунікаційної стратегії, що дозволило збільшити кількість замовлень продукції та послуг; розширення лінійки дронів завдяки впровадженню більш досконалих моделей. 

      Мотивація: робота в цій галузі прямо впливає на харчову безпеку та загальний стан суспільства. Підприємницькі можливості: агросфера включає в себе не тільки традиційне господарство, а й інноваційні технології, які вимагають креативних підходів. Фінансова стабільність: за правильного підходу агросфера може забезпечити стійкий дохід. 

      ВІТАЛІЙ СТЕПАНЮК

      Головний лікар ветеринарної медицини агропромхолдингу «Астарта» (ТОВ «Агрофірма «ім. Довженка»)
      32 роки

      • Публічна європейська компанія, вертикально інтегрований агропромисловий холдинг в Україні, яка веде соціально-відповідальний бізнес і виробляє продовольчі товари з орієнтацією на глобальні ринки. Основні напрями діяльність агропромхолдингу: рослинництво, виробництво цукру, тваринництво, переробка сої, біоенергетика.

      Успішні кейси: розробка та впровадження нових схем профілактики та лікування ВРХ і контроль їхнього виконання; впровадження 10 пропозицій задля покращення операційної діяльності компанії. За час роботи Віталія у агрофірмі «ім.Довженка» кількість ВРХ зросла з 5400 до 6250 голів, а також збільшилася кількість ремонтного молодняка та бичків на відгодівлі до 2000 голів. Все це вдалося завдяки кращому відтворенню корів, зменшенню сервіс-періоду з 146 днів на 120 днів та кращій збереженості поголів'я.

      Мотивація: окрім фінансової мотивації, є велике бажання розвивати агросферу України, забезпечувати людей якісною та безпечною продукцією.

      ІВАН ТАУЖНЯНСЬКИЙ

      Директор СТОВ «ЕНОГРАЙ»
      32 роки

      • Компанія займається вирощуванням фруктів: черешня, персик, абрикос, яблуко, слива.

      Успішні кейси: на суднобудівному заводі «НІБУЛОН» впроваджував централізовану систему газопостачання зварювальними газами, займався реконструкцією суднопідіймального пристрою для можливості будівництва кораблів довжиною до 140 м, також реконструкцією заводу в цілому. 

      На СТОВ «ЕНОГРАЙ» вів будівництво найсучаснішого сортувального цеху. Наразі, після деокупації підприємства, на посаді директора організовує відновлення всіх процесів виробництва херсонських фруктів. 

      Мотивація: створення продукту харчування для людей.

      ОЛЕКСАНДР ЧЕРНИШ

      Директор відділу продажу підрозділу Насіння ТОВ «Сингента»
      30 років

      • Компанія займається виробництвом ЗЗР та насіння.

      Успішні кейси: ефективне ведення переговорів з ключовими партнерами, що призводить до збільшення обсягів продажів насіння та розширення присутності на ринку; розвиток прозорих партнерських відносин з усіма учасниками аграрного ринку; створення та імплементація успішних комерційних політик і стратегій. 

      Мотивація: зробити внесок у підбір і впровадження оптимальних насіннєвих рішень, що сприятимуть підвищенню врожайності та забезпечать фермерів потужними інструментами для досягнення своїх цілей. Сприяти впровадженню інновацій в агро, що є ключовим елементом для підвищення ефективності та конкурентоспроможності.

      ЕКСПЕРТНА РАДА

      • Алекс Ліссітса, гендиректор агрохолдингу ІМК;
      • Анатолій Циркун, керівник проєкту «Агрокебети», гендиректор агенції UCABevent;
      • Анна Дерев'янко, виконавчий директор організації «Європейська Бізнес Асоціація»;
      • Анна Нестерчук, керуючий партнер і співзасновник рекрутингової компанії «Бізнес Актив»;
      • Вадим Ткачук, проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародної діяльності та розвитку НУБіП України;
      • Володимир Коломоєць, генеральний директор Pedersen & Partners Ukraine;
      • Володимир Ладика, ректор Сумського національного аграрного університету;
      • Іванна Панасюк, менеджер проєктів AgroPortal.ua;
      • Наталія Помянська, комерційний директор AgroPortal.ua;
      • Олег Скидан, ректор Поліського національного університету;
      • Олег Хоменко, гендиректор асоціації УКАБ;
      • Олександр Почкун, співзасновник та керуючий партнер Baker Tilly;
      • Олександр Сухнацький, партнер рекрутингової компанії AgriPersonnel;
      • Олександр Шаталов, власник броварні «Ципа» (Закарпатська обл.);
      • Тарас Висоцький, перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України;
      • Тетяна Іщенко, директор ДУ «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»;
      • Тимофій Милованов, президент Київської школи економіки;
      • Ярослав Серпутько, керівник галузевої групи з харчової промисловості та сільського господарства «Делойт» в Україні.