В Україні лише на 5% від загального обсягу земельного банку застосовують точне землеробство

24 лютого 2020, 10:00 2694

Якщо вартість оренди землі в Україні зросте до рівня $400, то господарства, які сьогодні заробляють $200-300 на 1 га, стануть менш ефективними, а частина тих, які сьогодні працюють нерентабельно, — або збанкрутують, або будуть поглинуті більш успішними.

Таку думку висловив СЕО компанії AgriLab, офіційний представник Міжнародної організації з точного землеробства (ISPA) в Україні Ярослав Бойко.

«В сільському господарстві США дуже висока проникність точного землеробства. Там більше 80% фермерів картографують свої поля, щороку роблять аналіз ґрунту і до кожного поля підходять індивідуально та використовують ресурси ефективно. Якщо говорити про Україну, не називаючи компанію, а говорити про площу, де комплексно втілюються елементи точного землеробства, то це — 5% від загального обсягу земельного банку», — зазначає Ярослав Бойко.

За його словами, продовжується тенденція щодо зростання ресурсів, застосування добрив збільшується. За дослідженнями компанії AgriLab, використання підходу з картографуванням і оцінкою потенціалу поля дозволяє підвищувати ефективність застосування добрив і в цілому виробництва до 20% і більше.

«Існує встановлений факт, що 60% вашого врожаю залежить від менеджменту властивостей ґрунтів. Тому технології AgriLab — базові та є основою для подальшого руху до точного землеробства або ефективного землеробства. Останні 10 років ми тестували цікавий продукт — унікальний алгоритм агродіагностики, який складається з декількох етапів. Перший етап — збір інформації про особливості поля, клімат, критичні фактори, технічний парк. Другий етап — аналіз інформації, третій — видача рекомендацій конкретно під кожне поле», — розповідає Ярослав Бойко.

За допомогою цього інструменту, наприклад, у Чернігівській області, де компанія AgriLab найбільш присутня та обстежує найбільші площі, за результатами аналізу 2019 року, що включав оцінку потенціалу ефективної урожайності (урожайність, якої можна досягти при базовому підході за тих погодно-кліматичних умов, що були в 2019 р.), стало зрозуміло, що аграрії недоотримують до 2 т/га урожаю кукурудзи. І це без впровадження інновацій та точного землеробства.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua