Україна під силу вивести на ринок власні комбайни

24 липня 2020, 09:51 1303

Виробники сільськогосподарської техніки в Україні останніми роками трохи пожвавішали, в тому числі і за рахунок часткової компенсації аграріям вартості куплених вітчизняних машин. Але галузь потребує більшої підтримки.

Таку думку висловив народний депутат України Сергій Лабазюк.

«Сьогодні ми можемо сказати, що не тільки виробництво сільськогосподарської техніки, а будь-яке машинобудування в Україні занепадало. Конкретний приклад того, що ці програми працюють, бо створились робочі місця і надійшли податки в наші бюджети. І, в тому числі, це призвело до конкуренції між виробниками як українськими, так і іноземними, що вплинуло на кращу якість виробництва сільськогосподарської техніки і обладнання», — пояснив він.

Парламентар зазначив, що механізм часткової компенсації аграріям за придбану техніку не є оптимальним. По-перше, програма працює другу половину року, а не працює цілий рік. Аграріям потрібно планувати свою роботу і мати можливість отримати підтримку протягом усього року. Хоча зауважив, що процедура сьогодні спростилась і рішення приймається вже без областей, а одразу в Києві, тому немає додаткових бюрократичних процедур.

«Якщо говорити глобально, то станом на сьогодні галузь в нас не розвинута. Але перспективи є, виробничі майданчики в нас є, вони потребують модернізації, але у нас достатньо потужні, підготовлені інженери і технологи, які точно можуть нічим не гірше робити сільськогосподарську техніку, ніж іноземні. Їм просто потрібна інвестиція, а для інвестиції потрібна гарантія, що ця підтримка буде працювати не один рік», — пояснює Сергій Лабазюк.

На його думку, необхідно, щоб влада забезпечила три пункти — підтримку, гарантію і довгострокову перспективу — тоді галузь буде розвиватися дуже швидкими темпами.

«Я патріотично налаштований, нам потрібно мати все власного виробництва, або майже все. Всі перспективи для цього є. Україна — велика аграрна держава. Україна виготовляла і зернозбиральні комбайни. Так вони не були John Deere, але цей бренд сформувався не за один день. Тому потрібен час. Деякі з тих комбайнів, які зараз працюють в Україні, вже потребують списання, якась частина за рік-два буде відходити на списання. Їх потрібно буде чимось замінити.

Тому нам потрібно розвивати власне виробництво зернозбиральних комбайнів — так, не за рік, не за два. Але за 10-15 років ми маємо змогу прийти до того, щоб замінити обладнання на вітчизняну техніку хорошої якості», — вважає нардеп.


AgroPortal.ua за матеріалами «Агроперспектива».