Власне комбікормове виробництво завжди вигідне

08 липня 2020, 10:10 1557

Власне виробництво комбікормів вигідне для тваринників. Воно окупається за кілька років. Однак часто невеликі підприємства не можуть дозволити собі встановити якісне обладнання.

Таку думку висловив директор компанії «Сій Добро» Микола Демчак.

Він вважає, що тваринницькі господарства, незалежно від розмірів, можуть розглядати питання створення власного комбікормового виробництва. Для господарств із 30-40 коровами чи 50 свинями це буде мініустановка, для підприємства з 2 млн голів курей — геть інша.

«Та, на жаль, невеликі господарства у нас перебувають на межі своєї рентабельності, і в них не вистачає виручки, аби дозволити собі встановити якісне західноєвропейське обладнання», — уточнив він.

Для середніх господарств (від 450 голів ВРХ) власний комбікормовий завод — набагато цікавіший, вважає Микола Демчак.

Він пояснює, що будь-який корм, виготовлений на власному комбікормовому заводі, краще, ніж куплений у великих виробників — передусім завдяки можливості контролювати його якість. Господарство знає, яке зерно та який шрот використовувалися для комбікорму. А вітчизняні тваринницькі господарства переважно займаються ще й рослинництвом, і вирощування власної сировини спрощує процес виробництва комбікорму.

«До того ж власне комбікормове виробництво завжди вигідне. Ми прораховували строки окупності — це два-чотири роки за умови власної сировини. Коли сировина покупна, термін трохи довший — п'ять-шість років», — підкреслив Микола Демчак.

Так, за свідченнями господарств, які перейшли з покупного комбікорму на власний, побудувавши завод, вони почали давати його на 2 кг менше на корову. При цьому надої молока збільшилися на 2 л. Це стало можливим тільки завдяки тому, що зоотехнік розробив потрібний йому раціон і в точності отримав його на власній установці.

Комбікорм, на думку експерта, вироблений на власному заводі господарства, можна також продавати невеликим  фермерам із того ж району. Тоді покупець, який зазвичай знайомий із колегами, може простежити його склад і якість.

«Наостанок зазначу, що мені ще не доводилося чути нарікань з боку господарств на те, що власний комбікормовий завод виявився недоцільною інвестицією — ані про наші заводи, ані про інших виробників», — підсумував експерт.


AgroPortal.ua за матеріалами AgroTimes