Родючість ґрунту не залежить від того, як землю обробляють

25 червня 2018, 06:33 2593

У сільському господарстві дуже багато міфів. Наприклад, що соняшник виснажує ґрунт. Як він це робить, якщо у нього винесення елементів живлення менше, ніж у кукурудзи і пшениці? Але так написав хтось у книзі.

Ніхто не хоче підняти наукові дані й подивитися, скільки яка культура виносить елементів з ґрунту. У кожної культури є потреба і є винесення — це те, що забереться потім з урожаєм.

Потреба — це ті елементи, які соняшник використовує, але тут же і залишить на полі. Так ось соняшник з урожаєм 2,5 тонни потребує азоту 105 кг, але винесе тільки 50 кг, фосфору соняшнику необхідно 55 кг, винесе — 30 кг. А калію — 260 кг, винесе тільки 5 кг. Тобто соняшник багато елементів бере в оборот, але він їх не забере з собою, а залишить на полі. У той же час кукурудза винесе 40 кг фосфору і 28 кг калію, тобто вже більше, ніж соняшник. І азоту кукурудза візьме більше.

Це дані французьких дослідників. Тому дуже часто ми живемо міфами, і те, що родючість ґрунту залежить від того, як землю обробляють, — один із них.

Сотні років люди орали, і було все в порядку. Міфи про шкоду оранки придумують ті, хто хоче продати нову техніку, нові технології. Адже перейти з оранки на ноу-тілл або стрип-тілл — це значить, що треба купити нові сівалки, нове знаряддя виробництва тощо.

Андрій Душейко, керівник ГК «Корпорація «Дніпро»


AgroPortal.ua за матеріалами Propozitsiya.Com