Як вберегти бізнес від викликів 2019 року?

19 грудня 2018, 10:00 2140

Вести бізнес в Україні стає все дорожче. Це, мабуть, один із головних викликів, перед яким як невеликі, так і великі підприємства опиняться в новому році.

Таку думку висловила генеральний директор компанії «Група фінансових рішень» Любов Цимбал.

«Підвищиться ціна на газ до 23%, що спричинить подорожчання практично усіх продуктів і послуг. Подорожчають і транспортні послуги. «Укрзалізниця» вже заявила про намір підвищити вартість проїзду і вантажних перевезень на 25%, до плану закладено і подорожчання послуг поштового зв'язку на 10,8%. У зв'язку з цим доведеться тугіше затягнути свої пояси і серйозно мінімізувати витрати», — зазначила Цимбал.

За її словами, тут насамперед слід переглянути бізнес-стратегії, провести діагностику і оптимізацію бізнес-процесів. Це дозволить підвищити ефективність бізнесу за рахунок зниження витрат, зміни структури взаємодії між різними відділами, зниження частки ручної праці й скорочення дублюючих функцій, стандартизації та автоматизації рутинних операцій з подальшою передачею на аутсорсинг (звільняється від 25% часу).

«Не зайвим буде провести фінансову діагностику, щоб розуміти, які ризики існують, як їм запобігти і зміцнити фінансовий баланс компанії. Це, як мінімум, дозволить уникнути неприємних ситуацій, коли починається робота антикризового менеджменту. Дуже важливо розробити фінансову стратегію, якої ви будете дотримуватися протягом кризового року», — додає Цимбал.

На думку експерта, для 85% компаній саме внутрішні причини несуть найбільшу загрозу і провокують кризи. Зовнішні загрози зачіпають решту 15% бізнесів, тому спочатку потрібно розібратися і підготуватися «всередині».

«Крім того, 2019 рік — це рік повного переходу компаній на міжнародну звітність (стосується підприємств, цінні папери яких допущені до біржових торгів, всіх великих підприємств і тих, які займаються видобутком корисних копалин). Ще один фактор, здатний вплинути на багато бізнесів, — президентські вибори. У цей період країна закрутиться в найсильнішому інформаційному потоці, в якому важливо не «загубитися», не «вимикати» здорове мислення і тримати руку на пульсі», — вважає Цимбал.

Вона підкреслила, що влада може помінятися, курс розвитку країни теж, а це вдарить по тих, хто будував бізнеси під нові правила гри.

«Тому рекомендую бути гнучкішими та більш незалежними. А для цього важливо вести свій бізнес по-білому, бути прозорим. Так до вас навряд чи зможуть причепитися ті ж ДФС, СБУ», — додала експерт.

Також Цимбал вважає, що не зайвим буде подбати і про економічну безпеку вашої компанії.

«Важливо час від часу робити оцінку внутрішніх і зовнішніх ризиків компанії, проводити маркетингові дослідження, які виступають свого роду конкурентною розвідкою, проводити перевірки ділової репутації та платоспроможності клієнтів і контрагентів, захищати конфіденційну інформацію», — додала вона.

Крім того, Цимбал радить не тільки «акумулювати» гроші в існуючому бізнесі, але й інвестувати в нові напрямки. Це теж ризиковано, але з іншого боку це все ж до певної міри подушка безпеки для існуючого бізнесу.

«Нам не вперше жити і розвивати свій бізнес в умовах постійної турбулентності. І важливо пам'ятати, що попередня підготовка до кризових ситуацій, допомогти з якою вам можуть зовнішні фахівці, і мобілізація зусиль захистять бізнес від краху, а вас — від головного болю і розчарування. 2019-й зовсім близько, роботи багато, тож готуємося і занурюємося в новий рік з новими силами та ідеями», — підсумувала експерт.


AgroPortal.ua за матеріалами НВ