Як подолати дискримінацію жінок в агросекторі

24 жовтня 2018, 09:35 1689

Жінки стикаються з істотними бар'єрами у сільськогосподарській роботі. Будь-які їхні невдачі відбиватимуться рикошетом на сім'ї, громаді та суспільстві, які залежать від них.

Таку думку висловила віце-президент з зовнішніх зв'язків та головний директор з питань сталого розвитку Corteva Agriscience™, Сільськогосподарського підрозділу DowDuPont Кріста Харден.

Вона підкреслила, що за останнім опитуванням щонайменше половина жінок у 17 країнах заявили, що відчувають різні прояви ґендерної дискримінації. Близько 40% жінок заявили, що отримували нижчу заробітну платню, ніж чоловіки, а 36% заявили, що мають менший доступ до фінансування. Більше половини сказали, що більше тренінгів допоможуть усунути ґендерну нерівність, особливо для жінок у Бразилії, Нігерії, Кенії, Мексиці та Південній Африці.

«Звісно, їхні відповіді різняться за регіонами та країнами. Взагалі, чим вище рівень доходів жінок, тим менше дискримінації вони відчувають», — уточнила Кріста Харден.

Вона зазначила, що результати дослідження свідчать про сильну потребу у тренінгах для жінок-фермерів щодо використання нових технологій.

«Незважаючи на те, що респонденти переважно заявили, що мають достатній доступ до технологій, вони відчували, що вони не мають достатньої кваліфікації для їх повного використання. Цей розрив між доступом та навчанням був найбільш вираженим в Америці», — додала віце-президент з зовнішніх зв'язків та головний директор з питань сталого розвитку Corteva Agriscience.

Опитування також показало, що жінкам потрібен більший доступ до фінансування. Відповіді щодо цього були однаковими в усьому світі — 36% опитаних жінок заявили, що мають менший доступ до фінансування, ніж чоловіки.

«Ті жінки, які заявили, що мають більший доступ, мали тенденцію бути більш освіченими, старшими та більш досвідченими. Щоб розібратися з фінансовими перешкодами, фінансові установи, компанії з мікрокредитуванням та інші повинні забезпечити рівноправний доступ до своїх кредитів та фінансування як для чоловіків, так і для  жінок, та забезпечити їм відповідну кредитну освіту», — уточнила Харден.

На її думку, впровадження академічної освіти (на відміну від вузькоспеціалізованого навчання) є ще одним способом посилення ґендерної рівності в сільському господарстві, особливо в Латинській Америці, Африці та Азії.

«Це означає, що сільські школи та університети, які пропонують програми з сільськогосподарської освіти, потребують більшої підтримки у фінансуванні, волонтерах чи іншому. Нарешті, нам усім необхідно підвищити обізнаність щодо важливості жінок, які працюють у сільському господарстві, та відзначати їхній успіх», — вважає Харден.

Вона підтримала заяву Світового банку про те, що жінки можуть стати «ключовими агентами змін» у глобальних зусиллях, спрямованих на досягнення цілей сталого розвитку ООН для подолання голоду та недоїдання до 2030 року.

«За умов кращого доступу до інформації, тренінгів та технологій жінки можуть змінювати виробництво та споживання їжі, аби земля та ресурси використовувались стабільно», — процитувала Харден.

Вона вважає, що прийшов час націлитись на ці перешкоди, з подальшим дослідженням, прямими діями та партнерськими відносинами з урядами, неурядовими організаціями та іншими зацікавленими сторонами.

«Таким чином, ми можемо заручитися, щоб жінки отримали прямий доступ до фінансів, технологій, освіти та інших інструментів, необхідних їм для реалізації свого потенціалу», — підсумувала Харден.


AgroPortal.ua за матеріалами Corteva Agriscience™, Сільськогосподарського підрозділу DowDuPont