Імпорт дозволить цінам на м’ясо зростати плавно

15 вересня 2021, 10:21 954

Цього року ціни на м'ясо почали зростати пізніше, ніж очікувалося.

Про це заявив гендиректор Української аграрної конфедерації Павло Коваль.

«Другий рік поспіль ціни на фуражні зернові, соєвий та соняшниковий шріт зросли на 70-90%, а ціни на м'ясну продукцію не зростали відповідно, лише останні декілька тижнів українці відчули плавне нарощення цін на м'ясо і мясні продукти. 

При цьому найбільш волатильними є ціни на м'ясо бройлерів, далі — яловичина і свинина, яка подорожчала на 4% порівняно з минулим роком. Це пояснюється більшим попитом на м'ясо бройлера відносно м'яса свинини. Минулого року теж не відбулося значного зростання цін на свинину, адже коли почали зростати ціни на фуражні зернові, виробники стали різко скорочувати поголів'я тварин. Тому на сьогодні в деяких регіонах України відчувається дефіцит м'яса, що, як наслідок, призведе до зростання ціни», — коментує ситуацію Павло Коваль.

Також він зазначає, що зростання не буде різким, адже відбуватиметься часткове заміщення імпортною продукцією, кількість якої зростає внаслідок того, що значна частина малих вітчизняних виробників м'яса залишила ринок.  

«Стабілізація ціни на м'ясо в прямій залежності від ціни на фуражні зернові. Станом на сьогодні ціна на соєвий шріт ще не сформувалась, адже новий урожай в окремих господарствах тільки починають збирати. На світовому та внутрішньому ринку ціни приблизно зберігаються на рівні минулого року. Якщо порівнювати із 2019-м, то вартість фуражної пшениці складала 4200-4300 тис. грн/т, а у 2020 році — 6500-7000 тис. грн/т, під кінець сезону, відповідно, вище, але при цьому вартість м'яса була відносно стабільною.

Тому плавне зростання ціни на м'ясо абсолютно обґрунтоване, стабілізація ціни відбудеться після збирання врожаю основних фуражних культур на світових ринках. Після цього можна робити висновок, якими будуть ціни на похідні продукти від фуражу, тобто на яйця, де очікується певне здорожчання, на м'ясну продукцію, живу масу свиней та яловичину», — підсумовує Павло Коваль.


AgroPortal.ua за матеріалами УАК