У науці та освіті співпраця має бути не для галочки

09 вересня 2020, 09:07 1149

Глобально аграрна освіта повинна за своєю якістю відповідати сучасній практиці та теорії ведення сільського господарства, тобто йти в ногу з передовими агробізнесом і аграрною наукою.

Таку думку висловив старший науковий співробітник ІАМО (Німеччина), член Експертної ради УКАБ Тарас Гагалюк.

За його словами, сьогодні яскравим прикладом передового агробізнесу в світі є українські аграрні компанії та міжнародні компанії-постачальники ресурсів виробництва.

«Передова аграрна наука — це західноєвропейські, півічно- та частково південноамериканські наукові інститути та заклади вищої освіти. Тому логічно, що для покращення аграрної освіти України необхідно налагодити співпрацю між українськими аграрними університетами, представниками агробізнесу і міжнародної науки. І не просто для галочки, це повинна бути конструктивна та плідна співпраця», — констатує науковець.

При цьому Тарас Гагалюк зазначає: «Якщо цього не відбувається, то, очевидно, існують бар»єри, які треба усунути: адміністративні (недостатня автономність університетів), структурні (занадто висока спеціалізація університетів), інфраструктурні (недостатня кваліфікація і низькі зарплатні викладацького складу, брак устаткування) тощо».

«Є й проблеми нижчого порядку, зокрема в організації освітнього процесу: студентам потрібно відводити більше часу на самонавчання, прикладні та практичні заняття, роботу в групах і командах, а викладачам — більше часу на наукову діяльність, менторство та підвищення власної кваліфікації», — резюмує він.


AgroPortal.ua за матеріалами Facebook.com