Інвестор прийде лише при наявності реальних реформ

29 травня 2018, 12:14 1711

Ставлення іноземних інвесторів до України значно залежить від позиції Міжнародного валютного фонду (МВФ) та інших іноземних донорів.

Таку думку висловив засновник і глава інвесткомпанії «Конкорд Кепітал» Ігор Мазепа.

«Україна вже сама по собі ризик. В цілому інвесторів сьогодні більше цікавлять питання боргових платежів, реформ і корупції — те, що реально на слуху», — сказав він.

За словами Мазепи, єдине, в чому всі інвестори сходяться, це в тому, що на їхнє ставлення до України буде дуже сильно впливати позиція Міжнародного валютного фонду (МВФ).

«А Фонд чітко дав зрозуміти, чого саме він чекає від України. По-перше: антикорупційний суд. Це — наріжний камінь: про нього говорять і активісти, і західні дипломати, і МВФ, і всі інші. Цього також чекають і іноземні інвестори», — пояснив він.

Надходження нових траншів і інвестицій залежить від того, як поведе себе прем'єр — як політик або технократ. Очевидно, що в руках президента прийняття рішення про антикорупційний суд, а в руках прем'єра — щодо цін на газ, вважає експерт.

«Відразу зазначу, що інвестори досить-таки позитивно реагують на зміни, які відбуваються в країні: на «Осінь реформ», яка була, на появу абсолютно робочого і незалежного Національного банку, на зміни всередині «Нафтогазу», — сказав Мазепа.

Він підкреслив, що приватний іноземний інвестор — це те, що потрібно Україні. Але він прийде, якщо МВФ побачить реальні дії з реформування країни.

«Зараз МВФ є стимулом якихось дій, а якщо і цей драйвер пропаде, то взагалі біда. Сьогодні очевидно, що для того, щоб реформувати «систему», уряду можна давати кредити тільки під реформи. Внутрішнього бажання у чиновницького апарату міняти щось самостійно поки немає», — вважає Мазепа.

Він також зазначив, що в Україні прогнозується зростання економіки.

«Наш прогноз знаходиться на одному рівні з очікуваннями Світового банку (СБ) і МВФ — 3,0-3,5%. Основним фактором є внутрішнє споживання, тригером або початковим поштовхом в якому послужило підвищення мінімальної заробітної плати на початку 2017 року… Економічне зростання можливе в 2018 році і без МВФ», — вважає експерт.

За його словами, МВФ — дуже важливий.

«По-перше, це близько $2 млрд фінансування. Від рішення Фонду також залежить доля європейських грошей, кредити СБ, гранти — це за нашими оцінками ще близько $1,5-2 млрд», — додав Мазепа.


AgroPortal.ua за матеріалами «Інтерфакс-Україна»