Україна не «нагодує» світ без ГМО

29 липня 2016, 07:00 3375

В Україні досі не легалізували ГМО. При цьому багато хто не вірить, що питання реєстрації та легалізації ГМО може бути вирішено в найближчому майбутньому.

Таку думку висловив координатор комітету з аграрних біотехнологій «Українського клубу аграрного бізнесу» (УКАБ) Борис Сорочинський.

За його словами, ГМ-рослини в комерційних масштабах вирощують 28 країн світу на площі близько 190 млн га. Ще понад 30 країн дозволили використовувати ГМ-продукцію для харчових цілей і в якості корму для тварин. В Україні за всі ці 20 років так і не почалася публічна і аргументована дискусія про те, чи потрібні нам ГМО чи ні, а твердження окремих чиновників про необхідність заборони ГМО більше схожі на істерики.

«Аргументів немає, є тільки крики, що ГМО ніхто не вивчає, що в Україні прекрасні чорноземи, тому і без генно-модифікованих культур ми можемо нагодувати світ», — зазначає Борис Сорочинський.

Якщо Україна дійсно хоче нагодувати світ, потрібно збільшити врожайність, а без нових технологій це нереально, вважає експерт. Одна з таких технологій — технологія генної модифікації, яку варто розглядати і використовувати поряд з іншими технологіями. До того ж для України існують і об'єктивні фактори, які свідчать про те, що без ГМ-технологій нам не обійтися: посуха і шкідники. Саме з допомогою ГМ-технологій з цими явищами можна боротися.

«Що стосується уявної небезпеки ГМО, то нагадаю про звіт Національних академій наук, техніки і медицини США «Генетично сконструйовані рослини: досвід і перспективи», і про петицію більше ста нобелівських лауреатів у підтримку ГМ-рослин... Якщо ми сьогодні будемо кричати, що ГМО — це зло, то завтра не вийде просто взяти і впровадити ці технології», — вважає Борис Сорочинський.

В Україні інституціональних механізмів і експертів у цих питаннях немає, тому до вирощування ГМО потрібно готуватися і на законодавчому рівні, і ментально.

«Проте життя продовжується, і традиційна селекція рослин і генна інженерія еволюціонують. Тому я переконаний, що нові генно-інженерні сорти з'являться і у нас — в перспективі через 4-5 років. Готуватися до цього потрібно вже зараз, щоб не остаточно опинитися на узбіччі досягнень сучасної науки і технологій», — додав координатор комітету з аграрних біотехнологій УКАБ.


AgroPortal.ua за матеріалами «ЛІГАБізнесІнформ»