Вдалого польоту: 5 фактів про роботу з безпілотними технологіями

17 жовтня 2018, 07:27 4040

Вступивши до аграрного вишу і вибравши спеціальність, абітурієнт не завжди розуміє, що собою являє його майбутня професія, і чи захоче він згодом працювати в цій сфері. Трошки ясності, звичайно, приносить студентам практика, ну а з реаліями професії дипломований випускник стикається безпосередньо на робочому місці.

AgroPortal.ua розпитав у співзасновника компанії DroneUA, яка в цьому році підтримує IV Всеукраїнський конкурс «Краща аграрна практика 2018», Валерія Яковенка про всі переваги і недоліки професій з безпілотними технологіями в агро.

Одних умінь «літати на дроні» недостатньо

Часто люди, які хочуть працювати з безпілотними технологіями в агро, думають, що достатньо просто навчитися на них літати. Змушений розчарувати — для того щоб стати справжнім професіоналом, цих навичок недостатньо. В ідеалі у людини повинна бути аграрна освіта, плюсом також буде розуміння основ геодезії і топографії. Оскільки кожен день доведеться спілкуватися з досвідченими агрономами — і говорити з ними потрібно однією мовою. Інакше ви просто не отримаєте клієнта і не зможете переконати фермера з 30-річним досвідом роботи, для чого йому вигідніше використовувати дрон, а не найняти людей за ті ж гроші.

Але не варто ставити хрест на мрії — навчитися можна всьому: в нашій компанії ми навчали людей практично «з нуля», головне — бажання і усвідомлення того, як багато чому потрібно буде вчитися.

Ви познайомитеся з «мізками і серцем» в агро

У сучасному світі вже мало хто представляє аграрія в полі тільки «з вилами». Використання інноваційних рішень і штучного інтелекту в агро сьогодні норма. Як великі, так і дрібні підприємства зараз прагнуть отримати готове рішення проблеми за допомогою технологій. Їхня мрія — натиснути дві кнопки і отримати готове рішення, і скажу, що це те, до чого зараз прагнуть інноватори і творці технологій. В процесі роботи ви теж зможете познайомитися з «мізками» в агро. Найчастіше вони працюють в сфері обробки даних. Тут без штучного інтелекту не обійтися. Як це працює — вам просто доведеться розуміти, якщо ви дійсно хочете працювати в цій галузі.

Дуже багато агрокомпаній в Україні давно використовують БПЛА, вони — серце розвитку цієї галузі. Ви будете працювати з кращими з них. І зможете перейняти весь досвід, яким володіють агрономи цих підприємств, плюс разом ви будете створювати абсолютно нові рішення, які в будь-який момент можуть стати прикладом на ринку.

Відрядження — наше все

Вибираючи цю професію, потрібно бути готовим рано вставати, виїжджати у відрядження. День агронома починається дуже рано — десь з 5:00 ранку в сезон. Відповідно вам потрібно бути в «бойовій» готовності до цього часу і виїхати з ним в поле.

Відрядження в цій професії неминучі, особливо якщо ви — пілот дрона. Клієнти нашої компанії мають поля по всій Україні, і найскладніші й найтриваліші завдання якраз знаходяться далеко від столиці. Наші пілоти можуть їхати на 1,5-2 тижні й довше. Плюс частих роз'їздів безсумнівно в тому, що це прекрасна можливість подивитися навіть найвіддаленіші куточки нашої країни. Відрядження також бувають і з метою навчання персоналу, наші пілоти та інженери, наприклад, проходили навчання в Китаї.

«N.B.!» Стартує IV Всеукраїнський конкурс «Краща аграрна практика 2018»

Людський фактор або «в усьому винна погода»

Як не дивно, в цій сфері дуже важливий фактор, і часто вирішальний. Потрібно бути готовим, що в разі невдалого застосування або «не того» результату, що очікував агроном, може зіграти людський фактор, і в результаті угода може бути під питанням. Так, таке буває! У цей момент головне — комунікація, і важливо проводити її до початку робіт. Підготувати і пояснити замовникові всі можливі варіанти — дуже часто такий конфлікт виникає з фермерами, які тільки починають впроваджувати БПЛА у себе на полях. Але не буває нерозв'язних питань, головне — правильна комунікація.

Ще «улюблений» винуватець невдач фермера — погода, на неї можна «спихнути» все. Будьте готові зіткнутися з різними моментами і варіаціями на цю тему.

У ногу з інноваціями

БПЛА в агро має на увазі розуміння і знання останнього слова техніки. Необхідно «бути в темі» останніх новинок і, звичайно ж, вміти ними користуватися. Ви повинні не тільки знати і розуміти, про що ви говорите, а й вміти з легкістю продемонструвати, як цим користуватися. Не кажучи вже про постійний моніторинг останніх новинок на ринку інновацій.


Якщо ти теж мрієш почати свою агрокар'єру і отримати можливість розповісти всім про свою ідеальну практику, тоді не зволікай і швидше відправляй нам свою агроісторію, адже IV Всеукраїнський конкурс «Краща аграрна практика 2018» вже стартував!

Компанія DroneUA у цьому році надасть трьом учасникам конкурсу сертифікати на навчання за спеціальністю «оператор БПЛА» з можливістю подальшого працевлаштування.