Дві речі, в яких криється прибуток ферми

29 травня 2019, 09:40 1515

Найбільшим викликом у світі буде вирощування ремонтних нетелей.

Таку думку висловив експерт Університету штату Пенсільванія Джуд Гейнріхс.

«У більшості країн ремонтний молодняк є другою найбільшою статтею витрат після виробництва молока. Проте більшість фермерів не звертають на це уваги. Ми забуваємо, що саме вони — телиці й нетелі — є джерелом прибутковості. Навіть у найскрутніші періоди ферма буде отримувати бодай невеликий прибуток від реалізації молока, але вирощування молодняка — то завжди витрати, і чимало ферм втрачають на цьому дуже багато», — вважає він.

Да даними Джуда Гейнріхса, сьогодні у США виростити нетель коштує $1,8−2 тис. Придбати нетель на ринку американський фермер може за $900, але то інша генетика і здоров'я.

«Тому фермер вводить у стадо нетель за $2 тис., а вибракувану корову продає за $600, втрачаючи значні кошти. Необхідно скорочувати витрати на вирощування ремонтного молодняка. Саме тут криється прибуток ферми», — вважає він.

На думку експерта, фермеру в Україні слід повернутися до ремонтного молодняка.

«Середній вік отелення у багатьох країнах становить 26−27 місяців. Його потрібно скорочувати до 22−23 місяців. І цю тенденцію ми вже спостерігаємо. Корову в середньому використовують 2,3−2,6 лактації. Кількість лактацій слід збільшити до 3,6−4. Саме в цих двох речах криється прибуток. Сподіваюся, український фермер усвідомить, що телиці й нетелі — то значні затрати», — сказав Джуд Гейнріхс.

Тому, він вважає, що слід працювати для отримання молодших первісток.

«При правильному функціонуванні рубця (а це неможливо без якісного грубого корму) ви матимете більше лактацій — отже, більше молока. Скоротіть час перебування тварин у приміщенні для ремонтного молодняка і скоротіть кількість нетелей, потрібних для введення в стадо», — рекомендує експерт.

Також він зазначив, що у годівлі теличок існують нові технології й підходи, які багато ферм просто не використовують.

«Традиційно фермер говорить, що телицям корм потрібен 24 години на добу. Однак результати досліджень останніх тридцяти років у м'ясному й молочному скотарстві, а також у вівчарстві говорять про те, що достатньо 8−10 годин, і ростуть тварини значно краще. Нині ми знаємо, як змінити метаболізм і зробити його ефективнішим», — поділився експерт.

Якщо годувати тварину 24 години, то вона неефективно перетравлює корм, виробляється багато гною, переводиться багато корму і втрачаються великі кошти, уточнює Джуд Гейнріхс.

«Якщо зменшити споживання сухої речовини корму на 15%, телиця його ефективніше перетравлюватиме. Однак багато фермерів не можуть зрозуміти цей підхід. Знизивши на 15% споживання сухої речовини, ви зменшуєте витрати на вирощування до 10%. А це чимало», — підсумував він.


AgroPortal.ua за матеріалами Milkua.info