Через десять років біомаса перевищить частку викопних енергоносіїв

02 січня 2017, 07:05 6104

Частка відновлюваної енергії в Україні оцінюється в 5%, а біомаси — в 3-3,5%.

Для порівняння, в Європі на поновлювані джерела в 2016 році припадало 16%, а на саму лише біомасу — 10%. Про це розповів голова Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха.

«Відставання за показниками — приблизно втричі», — констатує він.

На думку експерта, перш за все, таке відставання зумовлено часом. «У країнах ЄС впровадження промислових установок отримання енергії з поновлюваних джерел почалося ще в 90-х роках ХХ століття. До того ж вони давно живуть з ринковими цінами на газ, а ми — лише перший рік», — каже Георгій Гелетуха.

Але все ж потенціал України в цьому напрямку величезний, вважає він.

«Якщо взяти третину соломи від того обсягу, який щорічно утворюється на полях України (третина, адже рекомендують 70% соломи подрібнювати і заорювати для підвищення родючості ґрунту), 40% маси кукурудзи і 40% соняшнику (менш поширені культури ми навіть не стали враховувати), то це дозволить замінити 10 млрд м3 газу. Для порівняння: Україна зараз використовує загалом 34 млрд м3, з яких 14 млрд м3 імпортує. Тобто можна замінити більшу частину імпортного газу або більшість обсягів, що йдуть на опалення зараз», — розповідає експерт.

Сьогодні за рахунок біомаси Україна заміщає приблизно 3 млрд м3 газу, з якої половина — звичайні дрова, які також є відновлюваною біомасою. Але через десяток років біомаса може перевищити частку викопних енергоносіїв.

«В останні роки обсяги використання біомаси в енергетиці швидко зростають — десь на 40% щорічно. За минулі 2 роки тільки за програмою т. н. теплих кредитів встановлено близько 20 тис. індивідуальних котлів. З огляду на, що по допомогу в рамках цієї програми звертається приблизно п'ята частина тих, хто змінює індивідуальні котли, загальна кількість може досягти 100 тис.», — додав голова Біоенергетичної асоціації України.


AgroPortal.ua за матеріалами Propozitsiya.com