Автоматизація переробки дозволить до 20% знизити собівартість продукції

17 січня 2018, 12:20 2025

Українські виробники в умовах гострої конкуренції на експортних ринках мають приділяти увагу модернізації обладнання та автоматизації процесів.

Таку думку висловив заступник генерального директора «С-Інжиніринг» Олександр Прищепа.

Він зазначив, що Україна досі залишається сировинною базою для міжнародних партнерів, куди продаються аграрні та промислові товари.

«Рішення проблеми лежить на поверхні: виробляти якісну продукцію з цінником нижче, ніж в Європі. Зменшити ціну вийде тільки за допомогою автоматизації і роботизації виробництва. Цей шлях пройшли безліч країн. Українські ж виробники, інвестуючи в технології, мають можливість швидко вийти на рівень кращих світових виробників, використовуючи, до того ж, вітчизняні технології», — сказав Прищепа.

Він підкреслив, що протягом найближчого року в Україні очікується запуск великої кількості масштабних проектів, зокрема в будівництві олієекстракційних заводів (ОЕЗ).

«Інвестори добре розуміють, що доведеться конкурувати з великими міжнародними холдингами. А собівартість виробництва має бути нижчою за європейську. Нині істотне зниження собівартості за рахунок використання дешевої робочої сили вже неможливе. Та й навряд чи у підприємства є шанс на тривале процвітання, якщо на ньому за копійки буде працювати малокваліфікований персонал. Знижувати собівартість кінцевого товару можливо, якщо спряимувати інвестиції на створення сучасного автоматизованого виробництва», — пояснив Прищепа.

Він зазначив, що сучасні технології автоматизації дають збільшення продуктивності праці, підвищення якості продукції та енергоефективність всього підприємства. Більше того, система автоматизації допоможе вирішити проблему ще до того, як вона виникне: сприятиме запобіганню бракуванню продукції, завалюванню конвеєрної лінії, заощадить енергоресурси.

«За рахунок використання новітніх математичних методів і алгоритмів ми отримуємо збільшення продуктивності виробництва мінімум на 10%, зниження енергоспоживання на 10-15% і більше, а також радикальне зниження ймовірності виникнення аварійних ситуацій, спричинених людським фактором. Собівартість готової продукції можна зменшити до 20%», — сказав Прищепа.


AgroPortal.ua за матеріалами «Новое время»