Агросектор України суттєво відрізняється від європейського, шляхи розвитку у нас різні

05 червня 2019, 08:30 2874

Держава має забезпечити створення усієї необхідної інфраструктури для збереження, переробки та продажу продукції малих аграрних товаровиробників. Без виконання цієї умови уся робота з підтримки малих форм господарювання не матиме успіху.

Про це заявив голова Громадської спілки «Аграрний союз України» Геннадій Новіков.

«Якщо ми говоримо про малі форми господарювання у аграрній сфері, то без державної підтримки і без створення необхідної інфраструктури збереження та збуту вирощеного збіжжя та вироблених товарів усі інші ініціативи, спрямовані на розвиток такого господарювання, зводяться нанівець», — зазначив Геннадій Новіков.

На його переконання, малі форми господарювання мають право на життя, але їм слід сконцентруватися на вирощуванні тих культур, які дадуть їм можливість бути конкурентними з іншими формами господарювання. Передусім це ягідництво, бджільництво, садівництво, тваринництво, вирощування картоплі та низка інших напрямків, в яких так званий «ефект розміру» виробництва знівельований.

«Коштів, які сьогодні виділяються для розвитку аграрного сектору, при їх раціональному використанні на вищезгадані напрямки, достатньо, щоб отримати потрібний ефект і сформувати нове обличчя сільського господарства України. Це стосується і створення робочих місць, і самозайнятості населення, і розширення асортименту», — наголосив голова ГС «АСУ».

Він підкреслив, що іноземні експерти вперше погодилися з тим, що Україна досить суттєво відрізняється від Європейського Союзу з точки зору організаційно-правових форм господарювання і сільського укладу в принципі.

«У нашій країні в селах проживає до 50% населення, в Європі більшість людей живе в містах. А в країнах Прибалтики рівень урбанізації взагалі сягає 98%. Тому наші шляхи розвитку не можуть бути однаковими», — зауважив Геннадій Новіков.

За його словами, в Україні аграрна галузь дотує бюджет країни. У той час як в ЄС аграрне виробництво дотується з бюджету Євросоюзу. Більше того, на таку підтримку виділяється близько половини європейського бюджету.

«Україна, навіть за бажання, не має такої можливості. У нас просто немає достатньо сильних галузей, за рахунок яких можна було б підтримати сільгоспвиробника. Тому в нашій державі слід розвивати форми господарювання, які є самодостатніми і потребують державної підтримки у вигляді розвитку інфраструктури чи державного сприяння в освоєнні інших ринків», — підкреслив очільник «Аграрного союзу України».


AgroPortal.ua за матеріалами Аграрного союзу України