Аграрний лайфхак // Як обробляти ранню зелень, щоб нейтралізувати шкідливі речовини?

11 травня 2020, 06:20 1953

Як уже неодноразово пояснювали фахівці, шкідливими для здоров’я є не самі нітрати, а продукти їхнього окислення — нітрити, які утворюються під дією високих температур.

Нітрати, потрапляючи в організм разом із радіонуклідами, підсилюють ефект радіаційного впливу, який, в свою чергу, підсилює вплив канцерогенів. Позбутися нітратів у овочах та фруктах повністю неможливо та й недоцільно — разом із ними «гинуть» і вітаміни. А ось зменшити їхню кількість все-таки можна, дотримуючись елементарних правил.

Первинна обробка рослинних продуктів 

1. Зняття зеленого листя, що покриває качани, видалення качану з капусти, товстих стебел листя зелені, видалення дрібних коренів із буряка та моркви, обрізання огірка з обох кінців — усе це дозволяє знизити вміст нітратів на 20-30%.

2. Бланшуйте і відварюйте овочі у великій кількості води. Одержаний відвар зливається одразу після закінчення готування, тому що при охолодженні частина нітратів повертається в овочі. 

3. Очищення від лушпиння буряка, моркви, картоплі у 2-6 разів підвищує перехід нітратів у воду при відварюванні.

4. Промивання водою та механічна очистка продуктів знижує вміст нітратів на 10%. Замочуйте продукти у чистій від нітратів воді у співвідношенні 1:10 протягом не менше 1 години. Це зменшить вміст нітратів в овочах на 25-30%.

5. Вимочуйте овочі в одновідсотковому розчині аскорбінової кислоти, що зменшує вміст нітратів на 36-58%. А вимочування в однопроцентному розчині столової солі й аскорбінової кислоти протягом доби дозволяє знизити вміст нітратів майже на 90%.

6. Соліть і заквашуйте овочі. На четвертий день вміст нітратів починає падати, на 18 день дана сполука майже не визначається.


AgroPortal.ua за матеріалами Uzhgorod.net