Що робить аграрне підприємство більш ефективним

24 лютого 2020, 06:45 3244

Керівник СТОВ «Жахнівка» Бейхан Тургай переконаний, що нормальна робота господарства можлива лише за умов тісної співпраці з надійною компанією, яка здійснює сервісне обслуговування техніки.

«Минулий рік у плані погодних умов був для нас дуже складним. Якщо ми раніше збирали 12 т/га кукурудзи, то у сезоні-2019 — лише 9. Та ми не впадаємо у відчай і розвиваємо міцну базу господарства, починаючи з технології обробітку землі та вирощування альтернативних культур і закінчуючи інвестиціями в оптимальну техніку з якісним сервісним супроводом», — вважає керівник СТОВ «Жахнівка».

Бейхан Тургай народився в Туреччині, у невеликому містечку за півтори години їзди від Стамбула. Понад 20 років тому він працював у зернотрейдингу і часто приїздив до України. Сама по собі виникла думка не просто торгувати зерном, а вирощувати його — тут, на родючих землях України.

Впродовж 20 років господарювання у Тиврівському районі Вінницької області СТОВ «Жахнівка» набуло статусу господарства, яке міцно стоїть на ногах. Нині земельний банк компанії становить 1250 га. Тут вирощуються кукурудза, соняшник та озима пшениця. Минулого року врожайність соняшнику становила понад 3,5 т/га, а озимої пшениці — понад 7 т/га. Могла бути й вище, однак ситуація з опадами останніми роками залишає бажати кращого.

«Основою нашої виробничої бази є техніка. Наразі ми цілком забезпечені тракторами та комбайнами. У нас є два трактори New Holland потужністю понад 300 к.с. та чотири трактори нижчої потужності. Також у нас в господарстві працюють два комбайни New Holland, — розповідає Бейхан Тургай. — На сьогоднішній день ми переконалися у тому, що найбільш оптимальним варіантом з точки зору співвідношення ціни та якості є техніка New Holland. Свого часу у нас був основний трактор New Holland, який прослужив дуже довго і мав величезне напрацювання. Це була просто неймовірно надійна, зручна в роботі машина. Після її продажу ми вирішили придбати нову модель — 340-сильний Т8.390. Він показує себе ще краще у порівнянні зі своїм попередником — такий же надійний, проте ще більш зручний і технологічний. Те саме можу сказати про два наші комбайни New Holland. Ми просто заходимо в поле і збираємо врожай в оптимальні агротехнічні терміни».

Довгий час керівник СТОВ «Жахнівка» працював із різними неофіційними постачальниками та компаніями, що обслуговують техніку, шукав, де дешевше, був змушений розв’язувати проблеми із сервісним обслуговуванням. Затримки із запчастинами та прибуттям інженерів призводили до найстрашнішого для агровиробника — втрати дорогоцінного часу.

«Інколи було дуже непросто. Ми зверталися до різних компаній, аж поки не почали працювати з офіційним дилером New Holland — компанією ALS West. Ми вже більше року працюємо з ними. І я можу сказати, як керівник господарства, що це заощадило мені купу нервів і коштів, враховуючи, що раніше ми ризикували отримати збитки внаслідок несвоєчасного виконання польових операцій через простій техніки. Зараз усі сервісні операції, усі ремонти, якщо такі потрібні, виконуються настільки швидко, наскільки це в принципі можливо. У ALS West завжди є запчастини у близькій доступності, оскільки компанія має один із найбільших складів комплектуючих в Україні. З огляду на це ми працюємо із ALS West щодо сервісного обслуговування техніки New Holland», — зазначає керівник господарства.

Пряма угода про сервісне обслуговування у даному разі передбачає постійний контроль стану техніки у СТОВ «Жахнівка», здійснення своєчасних технічних процедур, а також гарантію наявності комплектуючих, незалежно від сезонності та інших факторів.

Нещодавно у СТОВ «Жахнівка» заклали 17 га лохини. Планували довести цей показник до 70 га, проте постала проблема нестачі води для зрошення.

«Ми розвиваємо даний проєкт і збудували для цього холодильник. Це дуже перспективна тема, і ми будемо шукати покупців ягід за кордоном. Я вважаю, що у кожному господарстві можна вирощувати нішеві культури для підвищення рентабельності роботи», — каже він.

У господарстві також практикують традиційний обробіток полів. Однак планують змінювати технологію в бік мінімізації втручання в ґрунт. «Завдяки парку тракторів та надійному сервісному обслуговуванню ми маємо змогу провадити усі технологічні операції вчасно. Шкода лише, що в Україні, на відміну від Туреччини, не працюють державні програми компенсації вартості обладнання для тих фермерів, які встановлюють зрошувальні системи. Це дало би новий поштовх розвитку сільського господарства», — вважає керівник СТОВ «Жахнівка».


AgroPortal.ua за матеріалами «АМАКО Україна»