ТОП-8 неймовірних місць України, які варто відвідати в березні

01 березня 2020, 07:00 5185

Україна — це дійсно неймовірна країна з потужним туристичним потенціалом. Редакція AgroPortal.ua переконалася в цьому, відвідавши в рамках проєкту «Неймовірні села України» величезну кількість сіл та селищ, у яких знаходяться родзинки, здатні здивувати навіть найвибагливішого туриста.

AgroPortal.ua офіційно оголошує про початок туристичного сезону і хоче порекомендувати своїм читачам ТОП-8 неймовірних місць України, які варто відвідати саме в березні. Тож, як кажуть за кордоном: «Have a good trip!»

Гуцульське обійстя «Дідова хатчина» (село Яворів, Івано-Франківська область)

«Дідова хатчина» — це мистецька резиденція, точка перетину місцевих мешканців та містян, природи та творчості, традицій та інновацій. Місце, куди можна втекти від міського ритму життя, певний час пожити та попрацювати. Саме тут цілими днями можна ткати ліжник чи майструвати на гончарному крузі, щоби забрати частинку гуцульського хендмейду додому. А ще — тут чисте карпатське повітря, смачна кришталева вода та відома на увесь світ овеча бринза.

Джуринський водоспад (село Нирків, Тернопільська область)

Джуринський водоспад — це найбільший рівнинний водоспад Європи. Його висота складає шістнадцять метрів. Через розлогість і наявність трьох каскадів він є надзвичайно шумним. Тому, стоячи біля підніжжя водограю, ви навряд чи почуєте свого співрозмовника. Окрім розкішного водоспаду, тут розташовані руїни Червоногородського замку, що був колись родзинкою цієї місцевості.

Літературно-меморіальний музей Оноре де Бальзака (село Верхівня, Житомирська область)

У світі є лише два музеї, присвячені життю і творчості Бальзака. Один із них у Верхівні. Верхівнянська садиба — унікальна пам'ятка історії, архітектури та садово-паркової культури, яка складається з палацу в стилі ампір площею 2077 кв. м, двох одноповерхових флігелів, родинної церкви, винного погребу, різних господарських споруд і парку. Саме тут відомий письменник провів романтичний період свого життя з польською графинею. В музеї можна відчути атмосферу Франції XIX сторіччя, не покидаючи рідної країни.

Меджибізький замок (село Меджибіж, Хмельницька область)

Замок у Меджибожі — одна з найбільших фортифікаційних споруд України. У першу чергу варто оглянути самі фортечні споруди і піднятися на верхівку «Лицарської башти» — звідси відкривається чудова панорама на фортечний двір та околиці. Потрібно відвідати також і замкові музеї. Особливо вражає Музей пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років.

Садиба Лизогубів (село Седнів, Чернігівська область)

У Седневі знаходиться мальовничий архітектурно-парковий ансамбль у романтичному стилі — садиба Лизогубів. Вона розташована вздовж берегів річки Снов. До наших днів там зберігся палац, кам’яниця та альтанка. В альтанці сьогодні проводять весільні церемонії. Якщо ви вже у Седневі, то обов’язково варто відвідати і Георгієвську церкву. Саме в ній знімали одну зі сцен відомого фільму «Вій» за мотивами твору Миколи Гоголя.

Тараканівський форт (село Тараканів, Рівненська область)

Тараканівський форт — це могутня фортифікаційна спадщина української архітектури, яка була збудована за часів Першої світової війни. Таких у світі лише три, і одна з них — в Україні, на Рівненщині. Форт — це по суті військове містечко, частина якого знаходиться під землею. Тому це ідеальне місце відпочинку для любителів лабіринтів і таємничих історій.

Церква з унікальним розписом (село Верин, Львівська область)

У Верині на стінах церкви Архистратига Михаїла можна побачити Небесну Сотню та святих у вишиванках, а на стелі — сотників УПА й ангелів, що грають на українських музичних інструментах. Впізнаваною на картинах є родина президента Віктора Ющенка, а в сюжеті «Явлення Христа народу» в образі Іоана Хрестителя зображений Кузьма Скрябін.

Якщо ви вже приїхали до Верина, то обов’язково маєте відвідати печеру Прийма, у якій було знайдено рештки кісток неандертальців. Печера має фантастичний та нереальний зовнішній вигляд. Проте для того, щоб потрапити до неї, вам доведеться подолати крутий схил і витратити багато сил та часу, але повірте: воно того варте.

Червонодібровська Січ, (село Червона Діброва, Чернівецька область)

Село Червона Діброва розташоване на горбистій місцевості. За територією воно досить велике і вкрите лісами, саме через це його ще називають «Буковинська Швейцарія». Гордістю села є знаменита не тільки в Україні, а й за кордоном Червонодібровська Січ. На її території, обнесеній частоколом, за старовинною козацькою технологією зведено дерев’яну триверху церкву Покрови Святої Богородиці. Крім того, побудовано музейний комплекс, канцелярію, декілька куренів, кузню, різьбярську майстерню та майстерню лозоплетіння.


Іванна Панасюк, AgroPortal.ua