Топ-8 аграрних місць, які просто must visit у 2018 році

12 січня 2018, 07:00 7122

Новий рік — нові можливості, історії та подорожі. Якщо ви ще не знайшли незвичайне місце для подорожі, тоді ми допоможемо вам! Редакція AgroPortal.ua підготувала для вас список із восьми місць світу, які просто must visit у 2018 році.

1. Біг Мейджор Кей, Багамські острови

Архіпелаг нараховує близько двох тисяч коралових рифів і 700 островів різної величини, серед яких тільки 30 є населеними. Можливо, багамський острів Big Major Cay так само можна було б назвати нежилим, якби тут не було свиней.

Звичайно, свині не є екзотичними тваринами, але свині на Багамських островах — це щось новеньке. На цьому острові люди не живуть, але регулярно відвідують його, оскільки тут є стадо свиней, яке постійно привертає увагу численних туристичних екскурсій.

Свині на багамському острові чудово адаптувалися до місцевих умов і навіть навчилися добре плавати. Вони прямо в морі зустрічають туристичні човни та чіпляються за борти за черговою дозою ласощів.

2. Казанлик, Болгарія

У центральній частині Болгарії знаходиться знаменита Долина троянд. З кінця травня по кінець червня тутешні поля вкриті різнобарвними рожевими килимами, чудовий аромат від яких поширюється на декілька кілометрів навколо.

Збір врожаю в Долині троянд — це яскраве дійство, побачити яке прагнуть багато туристів, що приїжджають до Болгарії. Тут проходить Барвистий фестиваль з численними конкурсами і плетінням вінків з троянд.

Дізнатися про те, як виробляють рожеве масло, можна в Музеї троянд. Поруч із ним знаходяться сувенірні та косметичні магазини, де продаються ефірні олії троянд і зроблені на їх основі косметичні засоби.

3. Мозамбік, Південно-Східна Африка

Незвичайні паркани з бджолиних вуликів стоять уздовж полів Мозамбіку. Ці паркани слугують захистом від слонів. Виявляється, товстошкірі гіганти дуже болісно переносять бджолині укуси, тому навіть віддаленого гулу бджолиного вулика буде цілком достатньо для того, щоб слон побоявся підійти ближче.

Руйнування фермерських угідь слонами — велика проблема для багатьох африканських регіонів. Спеціально розроблені для захисту паркани з бджолиних вуликів дозволяють безболісно і екологічним шляхом відігнати слонів від врожаїв.

Унікальний бюджетний варіант з вуликами не тільки виконує захисну функцію, а й покращує запилення полів. Власники таких ферм організовують екскурсії для туристів та пропонують купити продукцію ELEPHANT friendly HONEY, яка користується великою популярністю  і у місцевих жителів, і у туристів.  

4. Сардинія, Італія

У будь-якій кухні світу обов'язково є специфічні страви, які складно зрозуміти і вже тим більше гідно оцінити представникам інших країн. Вироблений лише на італійському острові Сардинія сир касу марцу (casu marzu) якраз є одним з таких продуктів. Цей сир знаменитий тим, що в ньому містяться живі личинки сирної мухи.

Для виробництва касу марцу береться сир сорту пекорино та перетримується. У сирі, який гниє, заводяться личинки мух, що прискорюють процес гниття. Гнилий сир Сардинії зазвичай їдять разом з личинками. Щоправда, при цьому варто враховувати той факт, що вони все-таки живі і можуть вистрибнути з сиру на відстань до 15 см.

Гнилий сир довгий час вважався небезпечним продуктом і був заборонений на території Італії. Проте в 2010 касу марцу був визнаний культурним надбанням Сардинії. Тепер це дозволений місцевий делікатес, вартість якого перевищує ціну сиру пекорино практично втричі. Любителям гострих вражень саме сюди!

5. Онтаріо, Канада

У канадській провінції Онтаріо розташовується лавандова ферма, де можна зануритися в запашний світ лаванди. На фермі дбайливо зберігають традиції, лаванда вирощується в природному середовищі, збирається та обробляється вручну.

Відвідувати розташовану в канадській провінції Онтаріо лавандову ферму найкраще в липні, у пік цвітіння. Ви зможете насолодитися чудовими ароматами квітучої лаванди й отримаєте незабутні враження від різноманітності кольорових відтінків. У місцевому магазині можна буде придбати лавандову олію і косметичні засоби, а також лавандовий цукор, сіль і спеції.

6. Окуносіма, Японія

На острові Окуносіма живе величезна популяція кроликів, і для того щоб їх побачити, сюди приїжджають туристи з усього світу. Вони, туристи, можуть зупинитися в спеціально створеному для них готелі Kyukamura Okunoshima Resort. Цікаво, що всі місцеві кролики дикі, проте людей вони абсолютно не боятися і натовпами спрямовуються до туристів за ласощами.

Крім спілкування з доброзичливими кроликами, туристам пропонується відвідати музей історії Окуносіми.

7. Південна Кароліна, США

У Південній Кароліні знаходиться ферма, на якій росте найгостріший перець на планеті — кароліна ріпер (Carolina Reaper). Цю рослину вивели шляхом схрещування Naga Jolokia (індійський сорт перцю чилі) і хабанеро. Те, що цей перець найгостріший, з'ясували, вимірявши його пекучість за шкалою Сковілла. Так, порівняно з перцем халапеньо, який має 5000 одиниць, пекучість перцю кароліна ріпер може досягати в окремих випадках до 2,2 мільйона одиниць. Два роки тому цей перець був внесений до Книги рекордів Гіннеса як найбільш гострий перець на планеті.

Американський фермер Ед Кьюрі, який займається вирощування найгострішого перцю на планеті,  робить з нього соуси і приправи. Також містер Кьюрі радо організовує екскурсії «пекучими» плантаціями.

8. Ходова Плана, Чехія

У місті Ходова Плана знаходиться пивний курорт Ходовар, де пропонують пройти оздоровчі спа-процедури і прийняти цілющі ванни з пива.  Лікувальна терапія на пивному курорті включає в себе цілий комплекс процедур. Сюди входять і пивні ванни з різними добавками, і масажі, і обгортання, і, звичайно ж, питне лікування.

Пивні ванни сприяють розслабленню і відновленню сил, поліпшенню роботи всіх функцій організму. Вони заспокоюють нервову систему, розслаблюють м'язи, прогрівають суглоби, зміцнюють волосся і омолоджують шкіру.

Пивні ванни на чеському курорті користуються великою популярністю. Поплавати в пиві і пройти оздоровчі лікувальні процедури сюди приїжджають гості з різних країн світу.


Іванна Панасюк, AgroPortal.ua