Про це розповіла заступниця директора департаменту аграрної політики та сільського господарства Міністерства АПК Олена Дадус під час конференції Last Summer day 2021.
«Чотири роки поспіль, спільно з Держпродспоживслужбою, обговорюється, в який спосіб можуть бути мінімізовані ризики. Розроблені страхові продукти щодо посівів. Чому пробуксовує свинарство? Що менше кількість учасників готові страхувати ризики, то більша плата за послуги. 80% учасників ринку повинні бути готові застрахуватися від АЧС», — пояснила фахівець.
Олена Дадус наголосила, що зараз можна застрахувати поголів«я та вид діяльності. Є п'ять страхових компаній, що проводять таке страхування, причому частину ризику вони перекладають на європейські компанії.
«Обговорюється лише питання здешевлення процесу страхування. В жодній країні ЄС не страхують безкоштовно. Там є потужна робота асоціацій, суворе дотримання карантинних зон, і відсутнє поняття утримання свиней в домашніх господарствах. Щоб мінімізувати ризик ураження АЧС, перш за все потрібно дотримуватися карантинних зон», — зазначила Олена Дадус.
Вона додала, що у бюджеті на 2021 р. виділено 4,5 млрд грн на підтримку сільгоспвиробників, у тому числі на тваринництво — 350 млн грн. Зокрема, можливе здешевлення вартості (до 80%) племінних тварин, батьківських порід, що придбані на племінних заводах. Відшкодовується також вартість сперми.
Подати заявку на компенсацію вартості племінних ресурсів можна до 15 жовтня, щодо об'єктів тваринництва — до 15 листопада.
Валентина Оврас, AgroPortal.ua