Покращити якість ґрунту та збільшити врожайність: українська компанія представила на BioFach унікальні добрива

21 лютого 2020, 06:55 5023

У країнах ЄС все чіткіше простежується тренд переходу до органічного землеробства, а тому унікальна продукція ТОВ «Агрофірма «Гермес» — добрива на основі вермікомпосту — дуже актуальна для європейського ринку. При цьому добрива Гумісол уже 25 років виробляються в Україні, здобувши визнання аграріїв та неодноразове підтвердження їхньої ефективності наукою.
З 12 по 15 лютого у м. Нюрнберг (Німеччина) відбулася найбільша у світі виставка органічної продукції — BioFach, де у складі українського національного павільйону взяла участь Агрофірма «Гермес».
З 12 по 15 лютого у м. Нюрнберг (Німеччина) відбулася найбільша у світі виставка органічної продукції — BioFach, де у складі українського національного павільйону взяла участь Агрофірма «Гермес».

Як розповіла фінансовий директор Агрофірми «Гермес» Олена Здор, компанія на виставці BioFach вперше представила свою продукцію у 2006-му році, коли серед експонентів ще не було жодної української компанії. Світовий ринок зацікавився незвичайними добривами. Взагалі у виробника є досвід експорту продукції до багатьох країн світу, зокрема до Німеччини «Гермес» експортує свої добрива вже майже 20 років.

«Наші добрива сертифіковані «Органік Стандарт» згідно стандарту з виробництва допоміжних речовин, що можуть використовуватись у органічному сільському господарстві та переробці.

Але нашу продукцію використовують не лише в органічному землеробстві. На основі вермікомпосту виробляються гранульовані, рідкі та таблетовані добрива, які використовують у різних кліматичних зонах та технологіях вирощування на практично всіх сільськогосподарських культурах. Добрива у вигляді таблеток підходять для вирощування овочів, розсади для тепличних та невеликих одноосібних господарств. Гранула використовується сільгоспвиробниками, бо її можна вносити сівалками локально під корінь рослини, що забезпечує ефективну дію. Рідкі добрива Гумісол, у яких зберігається мікрофлора вермікультури, збагачені також мікроелементами для 12 видів культур, тож немає потреби окремо купувати мікродобрива, оскільки Гумісол — комплексні гумінові препарати», — пояснює Олена Здор.

На виставці BioFach Агрофірма «Гермес» представила лише частину своєї продукції, перелік добрив компанії значно ширший.
На виставці BioFach Агрофірма «Гермес» представила лише частину своєї продукції, перелік добрив компанії значно ширший.

Керівник Агрофірми «Гермес» Геннадій Здор додає, що в Україні є і інші компанії, які вирощують каліфорнійських черв’яків. Але у виробництві рідких добрив із вермікомпосту «Гермес» був першим. Добрива вироблені на основі вермікомпосту і є водночас гуміновими та біодобривами, тобто містять на фоні гумінових речовини макро- і мікроелементи, фітогормони, амінокислоти, вітаміни, корисну мікрофлору.

«Наша компанія тісно співпрацює з науково-дослідними інститутами, зокрема з Інститутом зернових культур НААН. Ця установа вже кілька років проводить дослідження з використання рідких добрив і порівнює дію гумінових з мінеральними добривами, зокрема з КАС, які сьогодні масово використовують в агровиробництві. Якщо технологію від АФ «Гермес» застосовувати у повній мірі: внести препарати в ґрунт, обробити насіння, провести дві позакореневі обробки, а для озимих зернових бажано три — першу ще на початку кущіння восени, тоді результат за врожайністю та якістю зерна буде кращий, ніж при застосуванні КАС», — розповідає Геннадій Здор.

Гарна новина для виробників, що бажають перейти на органічне виробництво: КАС в технології можна замінити на добрива Гумісол без втрати врожайності, також їх можна використовувати у перехідний період не лише для підвищення врожайності, але й для покращення якості продукції та збереження родючості ґрунту — подбати про майбутні покоління.

В свою чергу дослідження в Інституті ґрунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського засвідчили реальну можливість скоротити внесення NPK та не втратити врожайність. Ця органо-адаптивна технологія дає змогу скоротити витрати на агрохімічні засоби на рівні 30%, що усереднено дорівнює економії близько 1000 грн/га, завдяки заміні традиційного способу внесення добрив на систему комбінованих позакореневих підживлень із використанням гумінових добрив Гумісол.

«Агровиробники вкладають у мінеральні добрива значні кошти, отримують непоганий результат, але при цьому ніхто не рахує різницю між вартістю прибавки врожаю і витратами на мінеральні добрива. Як правило, при таких розрахунках результат виходить мінусовий. Використовуючи добрива від Агрофірми «Гермес», аграрії отримують вартість прибавки, яка значно вище витрат на ці препарати. Їхня перевага ще й у тому, що застосовувати ці препарати можна у вже існуючих технологіях, наприклад, поєднуючи з гербіцидами. Добрива Гумісол дуже добре працюють для зняття стресу у рослин після застосування ЗЗР», — говорить Олена Здор.

За її словами, аграрії, на жаль, не завжди використовують повну технологію, яку пропонує Агрофірма «Гермес», але разом із тим отримують непогані результати.

Також у компанії розповіли, що виробництво такого виду добрив дуже трудомістке, затратне в людських ресурсах та потребує часу. Корисна сировина дістається важко на відміну від традиційних видів сировини, як-от торф, леонардит або буре вугілля. Тож Агрофірма «Гермес» механізує всі виробничі процеси і вводить в експлуатацію цех з виробництва вермікомпосту, де черв’яки будуть активними і взимку. Це дасть компанії змогу збільшити обсяги виробництва вермікомпосту як основної сировини. 

Залишатися прихильником виключно традиційних технологій чи переходити на більш вигідні економічні схеми, які забезпечують вищу рентабельність агробізнесу та водночас подбати про довкілля, покращуючи і стан ґрунтів, — вибір за вами. Тож не зволікайте та зробіть перший крок до ощадливого господарювання, більшої стабільності та кращих прибутків вже зараз. Добрива Гумісол вам у цьому допоможуть.


Для довідки: Агрофірма «Гермес» є українським виробником органічних добрив, рік створення — 1990, на ринку добрив з 1995 р. Препарати АФ «Гермес» виготовлені з біогумусу — продукту переробки рідкого гною ВРХ вермікультурою червоного каліфорнійського хробака Eisenia fetida — для застосування на всіх видах сільськогосподарських культур, а також у лісовому господарстві, парковому ландшафті та дизайні.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua