Перевірена продуктивність: як зміни клімату впливають на вибір обприскувача

25 березня 2021, 06:55 5012

Зима без снігу або літо без дощу вже стали звичними явищами в Україні. З подібними викликами доводиться боротись аграріям по всьому світу. Адже кліматичні зміни ведуть насамперед до змін у технологіях вирощування усіх без винятку культурних рослин, а отже і у способах та термінах їх хімічного захисту.

Саме тому вимоги у аграріїв до сільськогосподарської техніки, а особливо до машин для хімічного захисту рослин, значно зросли.

Якщо раніше весняні температури дозволяли провести підготовку полів за тиждень-два, то тепер ці терміни скоротились вдвічі, а то й втричі. А це означає, що навантаження на техніку зростає в такій же прогресії. І тепер перед фермером постає дилема: або ж збільшувати парк техніки і набирати в штат додаткових працівників, або ж придбати більш продуктивне обладнання.

Зрозуміло, що можливості у великих холдингів і у дрібного аграрія різні, як і критерії цієї продуктивності. Та основні принципи вибору залишаються незмінними для обох — скоротити терміни обробки, при цьому мати можливість працювати за несприятливих погодних умов, у темну пору доби і навіть на складних рельєфах. З такими вимогами, безумовно, найкраще впорається самохідна техніка.

Вибрати самохідний обприскувач сьогодні вже не так просто, як, скажімо, ще 10 років тому. Адже пропозицій значно більше, технічні та технологічні характеристики різні, та й ціни, прямо скажемо, не для пересічного фермера. У більшості своїй це, звичайно, техніка закордонного виробництва. Але нещодавно український виробник ПрАТ «Богуславська сільгосптехніка» презентував дві моделі самохідних обприскувачів власного виробництва — BOGUSLAV MAF 4200 та BOGUSLAV IBIS 3000.

ПрАТ «Богуславська сільгосптехніка», більш відома як компанія BOGUSLAV, сьогодні посідає лідерські позиції серед виробників обприскувачів в Україні. Такого рівня компанії вдалося досягти завдяки високій якості продукції та впровадженню новітніх технологічних рішень

Ефективність і надійність техніки ТМ BOGUSLAV підтверджена сотнями тисяч оброблених гектарів як в Україні, так і далеко за її межами. Адже останні п’ять років компанія активно освоює іноземні ринки, і за минулий маркетинговий рік обсяг експорту причіпних обприскувачів виробництва компанії зріс до 300 одиниць, а це приблизно 30% від загального обсягу виробництва підприємства.

За всю історію виробництва заводом випущено понад 6 тис. машин, з них — 4,5 тис. обприскувачів. З кожним роком виробничі потужності збільшуються, і вже сьогодні модельний ряд техніки BOGUSLAV налічує 23 моделі причіпних обприскувачів. А також дві моделі самохідних обприскувачів BOGUSLAV MAF 4200 та BOGUSLAV IBIS 3000.

«Ці машини ідеально справляються із завданнями якісного захисту навіть високостеблових культур у пізні фази розвитку, адже мають кліренс 1700 та 1800 мм відповідно, змінну ширину колії та можливість вибору необхідного типу шин», — розповідає начальник відділу збуту ПрАТ «Богуславська сільгосптехніка» Олександр Бабиленко.

Однією з найважливіших переваг самохідних обприскувачів BOGUSLAV є перевірена роками на причіпних моделях конструкція штанги і система її стабілізації

Механізм стабілізації штанги обладнаний амортизаторами і пружинами для гасіння коливань у вертикальній площині та блоками пружинних елементів для гасіння коливань у горизонтальній площині. Він забезпечує максимальну стабільність штанги без додаткової електроніки і зменшує вплив нерівностей поля на роботу обприскувача.

Важливий момент, що фахівці технологічного та експертного відділів ПрАТ «Богуславська сільгосптехніка» перевіряють ефективність впровадження технологічних нововведень та проводять дослідження нових розробок. Одним із останніх етапів створення машини є її перевірка на витривалість і надійність роботи в екстремальних умовах. З метою визначення витривалості машини на базі заводу було створено випробувальний стенд. Він моделює максимально можливі динамічні експлуатаційні навантаження з частотою, яка в рази перевищує реальні умови. Емпіричні коефіцієнти наведених навантажень — 1:30-1:40. Тобто за один день можна змоделювати місяць роботи в полі. Протягом цього випробування всі поломки усуваються для визначення не тільки першої, але і наступних можливих поломок аж до моменту, коли машину відновити вже не вдається.

За технологічними показниками самохідні обприскувачі українського виробництва не поступаються закордонним

Температурні режими останніх років зумовили перенесення переважної більшості робіт з обробки посівів на темну пору доби. В цей час природні умови є оптимальними: знижується температура повітря, зменшується швидкість вітру, а значить дія ЗЗР буде максимальною. Саме тому потрібно особливу увагу приділяти системам навігації та телеметрії, а також освітленню.

Як зауважує представник компанії BOGUSLAV, на обох машинах встановлено систему комп’ютерного управління ARAG Bravo 400S LT, яку включено до їхньої стандартної комплектації. Комп’ютер відображає на кольоровий дисплей з діагоналлю 5,7” усі параметри роботи машини: оброблену площу, швидкість, робочий тиск, рівень рідини в баку і багато іншого. Також комп’ютер підтримує рівень витрати робочого розчину, обробляючи дані від витратоміра і датчика тиску, що забезпечує максимальну точність у роботі. Обсяг вбудованої пам’яті 2GB. Також є 2 USB-порти та 1 SD-роз’єм для передачі інформації, що дозволяє вести детальний контроль за процесом обприскування.

Окрім того, за бажанням клієнта може бути встановлена система управління основними функціями обприскувача німецької компанії Muller Elektronik, яка дозволяє максимально автоматизувати роботу з обприскувачем.

BOGUSLAV MAF 4200 має три рульові режими керування: керовані передні колеса, керовані усі колеса, а також «крабовий хід», що значно спрощує складні заїзди на поле та роботу на схилах

Для мінімізації пошкодження посівів самохідний обприскувач BOGUSLAV MAF 4200 обладнано 4-колісним режимом керування, коли задні колеса рухаються точно по сліду передніх. При цьому радіус розвороту цієї машини складає всього 5900 мм.

Обприскувач MAF 4200 обладнаний потужним двигуном Perkins 238 к.с., може оснащуватись штангою від 30 до 36 м і має бак на 4600 л.

Комфорт оператора під час роботи забезпечує простора кабіна, яка має безліч переваг: герметичність, відмінну звукоізоляцію, кондиціонування, клімат-контроль, систему очищення повітря з вугільними фільтрами, регульоване рульове колесо, сидіння оператора на пневмопідвісці, ергономічно розташовані органи управління. Важливо, що в обох моделях (MAF 4200 і IBIS 3000) кабіна відповідає стандартам 4-го — максимального рівня безпеки у відповідності до європейських вимог.

Стабільний рух обприскувача BOGUSLAV IBIS 3000 у складних польових умовах з оптимальними енерговитратами забезпечує привід на 4 колеса та інтелектуальна антибуксувальна система POCLAIN

Ця модель обприскувача підійде для менших фермерських господарств. IBIS 3000 обладнаний двигуном JCB потужністю 175 к.с. Обприскувач має бак об’ємом 3150 л і може оснащуватись штангою на 24 або 28 м.

Задні колеса і передній міст обладнані незалежною підвіскою, що у значній мірі покращує безпеку і комфорт під час пересування дорогами загального користування на високій швидкості. Регулювання передньої та задньої підвіски здійснюється за допомогою азотних енергоакумуляторів, пов'язаних із блоком управління. Таким чином обприскувач працює однаково стабільно незалежно від ступеню заповнення баку та мікрорельєфу.

Важливою перевагою самохідних обприскувачів BOGUSLAV є їхня ціна, яка є значно нижчою від закордонних аналогів

Кожен фермер, при загальних технічних та технологічних даних на приблизно однаковому рівні, у першу чергу звертає увагу на вартість техніки, а також на вигідні програми фінансування.

Фахівці компанії ПрАТ «Богуславська сільгосптехніка» розробили кілька вигідних пропозицій для сільгоспвиробників. Окрім того, ці машини, як і вся лінійка причіпної техніки TM BOGUSLAV, включені до списку техніки, на яку надається державна компенсація 25% її вартості. А для оформлення документів на її отримання фахівці компанії надають юридичну підтримку.

Також спеціалісти служби технічної підтримки ПрАТ «Богуславська сільгосптехніка» проводять ретельне детальне навчання операторів із подальшим складанням іспитів як із теоретичних, так і з практичних навичок, а також повний комплекс робіт із введення машини в експлуатацію.