Гарантована якість незалежно від обраної технології

21 березня 2017, 07:00 3879

Своєчасний і якісний обробіток ґрунту — важлива умова вирощування як озимої пшениці, так і інших культур. Спосіб обробки сьогодні кожний фермер вибирає самостійно, він залежить від багатьох факторів: особливостей клімату, складу, вологості та засміченості ґрунту, ущільнень та попередників.

Саме про це говорили під час Зимового зернового конгресу, який в останній день зими організувала асоціація «Український клуб аграрного бізнесу».

Різні технології обробітку ґрунту, які практикуються в Україні, потребують і відповідних машин. Спеціаліст із продуктів John Deere Україна Олег Лащенков зауважив, що компанія не нав’язує ту чи іншу систему ґрунтообробки, бо у кожної є як переваги, так і недоліки. Тож у дилерів John Deere ви зможете отримати рекомендації щодо кожної з технологій та підібрати необхідне обладнання.

«Для нас головне, щоб кожен клієнт, вибираючи техніку, ефективно реалізував свій задум, тож ми пропонуємо індивідуальну комплектацію, адаптуючи її під конкретні умови», — додав він, констатуючи, що лише варто зарезервувати таку покупку заздалегідь.

Джерело фото: John Deere Україна
Джерело фото: John Deere Україна

«Якщо, приміром, хочете отримати агрегат під весняну посівну, треба вже восени провести відповідні переговори з дилером. Ми ж не братимемо для вас будь-який продукт зі складу, а спеціально усе зробимо виключно під конкретне замовлення», — уточнив Олег Лащенков.

За його словами, якщо великі агрогосподарства вже давно отримують прибуток та зменшують витрати на експлуатацію і ремонт з технікою John Deere, то нині і дрібні та середні фермери виявляють зацікавленість у надійному вкладенні коштів у найкращу техніку, найшвидший сервіс та всесвітньо відомий бренд, за яким стоять якість, багаторічне вдосконалення власних розробок та відгуки задоволених клієнтів.

Виконати завдання на невеликих полях та інші роботи по господарству допомагають, зокрема, трактори John Deere з потужністю двигуна 110 к.с. Попит на них збільшується. Менеджер пропонує у цьому сегменті придивитися до простої та надійної моделі John Deere 6110В.

«Цей трактор вже встиг добре себе зарекомендувати. І поставки його в Україну ростуть. Бо користувачі оцінили якість, надійність, універсальність та економічність цієї машини. Трактор розроблявся як надійний помічник сучасному фермеру, він має просту, але сучасну конструкцію з великим запасом міцності. Важливими відмінностями від аналогічних машин є двигун John Deere PowerTech 4,5 л із паливною рампою високого тиску Common Rail, паливний бак на 220 л та дуже потужна трансмісія. Трактор має сучасну трансмісію зі зчепленням у масляній ванні, механічне перемикання діапазонів та передач, також є понижуюча передача Lo та передача підвищення ходу Hi, які дозволяють переключення без розриву потоку потужності гідропіджимними муфтами. Машина витримує найтяжчі навантаження і у той самий час демонструє високу економічність», — сказав Олег Лащенков.

Джерело фото: John Deere Україна
Джерело фото: John Deere Україна

Особливу увагу представник John Deere приділяє використанню пневматичних сівалок суцільного висіву John Deere для посіву озимих культур.

«Скажімо, за допомогою моделі 1890 NO-TILL, ширина захвату якої здатна сягати 18 м, можна сіяти за будь-яких умов завдяки регулюванню тиску на сошники від 75 до 204 кг. Особливістю такої сівалки є якісний однодисковий сошник, спеціально розроблений для складних умов нульової технології. Стійкий до зношування цільнометалевий висіваючий башмак забезпечує постійну глибину закладання насіння, а додаткове колесо притискає насіння, гарантуючи відмінний контакт останнього з ґрунтом, тим самим пришвидшуючи його проростання. Сошники мають індивідуальну підвіску та можуть копіювати поверхню ґрунту з різницею до 13 см. Сьогодні цю сівалку використовують у господарствах України при нульовій, мінімальній та навіть традиційній технології обробки ґрунту», — додав він.

Модифікацією моделі 1890 NO-TILL є сівалка 1895 NO-TILL, яка дозволяє окремо вносити в ґрунт два види добрив: стартові (фосфорні) разом із насінням та основні (азотні) у міжряддя. Для цього у передній частині агрегату встановлено додатковий третій ряд сошників.

Джерело фото: John Deere Україна
Джерело фото: John Deere Україна

Для технології mini-till John Deere рекомендує застосовувати широкозахватні сівалки (до 15 м) моделей 1830 і 1835 з різного типу сошниками (культиваторна лапа, анкерні сошники різної ширини та комбіновані сошники з можливістю дворядного посіву насіння та розподілу стартових добрив). У випадку з анкерними сошниками сівалка може працювати за технологією no-till. Вони забезпечують стабільну глибину закладання насіння завдяки гнучкій конструкції рами. Ця конструкція також збільшує тривалість експлуатації  та надійність посівної машини.

А от з пневматичною сівалкою 730LL із шириною захвату до 13,4 м стають можливими передпосівна обробка ґрунту і посів за один прохід. По суті, вона розташована на рамі культиватора, звернув увагу спеціаліст із продуктів John Deere.

Особливості конструкції дозволяють сівалці 730 ефективно працювати на полях із 45% рослинних решток.

Джерело фото: John Deere Україна
Джерело фото: John Deere Україна

«Сівалка 730LL із  дводисковим сошником використовується  для роботи з застосуванням як мінімальної, так і класичної технології. Це справжня знахідка для фермерських господарств, котрі планують збільшення ефективності», — наголосив Олег Лащенков.

«Така сівалка відмінно підходить для посіву зернових, олійних і кормових культур та бобових, коли вони вирощуються за традиційною чи мінімальною технологією з міжряддями 15 або 19 см», — прокоментував спеціаліст.

За його словами, також невід’ємною складовою кожної з вищеперелічених сівалок є агрегатування з причіпним бункером моделі 1910, який може мати два варіанти розміщення: трактор — бункер — сівалка або трактор — сівалка — бункер, а також бути двох- або трьохсекційним, з одним або двома контурами подачі посівного матеріалу та з об’ємом від 250 до 350 бушелів (8 810-12 334 л). Бункери можуть дозувати норми висіву від 2 до 297 кг/га з кожної їх секції. Гідравлічний привід дозуючих апаратів дозволяє опційне встановлення системи посекційного відключення сівалки Section Command™, яка дає змогу економити до 10% посівного матеріалу на перекриттях та час на засівання полів із неправильною геометричною формою.

Джерело фото: John Deere Україна
Джерело фото: John Deere Україна

«На кожному етапі контакту посівного матеріалу з елементами бункеру та сівалки використані механізми, які зводять ризик пошкодження насіння до мінімуму. Це завантажувач конвеєрного типу, прогумовані котушки дозуючого механізму та кришки розподільних башт», — резюмував спеціаліст із продуктів компанії «John Deere Україна» Олег Лащенков.


Ірина Садова, AgroPortal.ua