Антирейдерська комісія повинна стати більш відкритою і незалежною

10 вересня 2018, 10:30 2278

В Україні за всі роки незалежності жоден нотаріус, який сприяв рейдерству, не отримав покарання у вигляді позбавлення волі. Мають місце лише окремі випадки заборони нотаріусам здійснювати діяльність на певний строк.

Про це заявив народний депутат, президент Української аграрної конфедерації (УАК) Леонід Козаченко.

Він зазначив, що попри проблему рейдерства як таку, є прогалини і в самій процедурі розгляду скарг державною реєстрацією.

«Так, до комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації  можуть входити представники одного департаменту чи структури, що знаходяться у відносинах влади-підпорядкування. Тому необхідно забезпечувати незалежність та неупередженість членів комісії. Але як цього досягти, коли головою комісії є заступник міністра, а її членами — не тільки директори департаментів, а й начальники відділів, що входять до складу цих департаментів», — пояснив Козаченко.

Окремим питанням, за його словами, є порядок проведення засідань, адже заявників, через відсутність директивності законодавчих положень, не допускать до участі у розгляді справи.

Козаченко також відзначив, що в Україні відсутні однаково максимальні жорсткі умови для різних реєстраторів, наділених одними й тими ж функціями, але які по-різному акредитуються і несуть різну відповідальність. Крім того, існує проблема фізичної неможливості знайти реєстратора, який скоїв злочин.

«Поряд із цим має місце підробка печаток, а отже постає питання захисту документів. Крім того, існує глобальна проблема з філіями реєстраторів», — додав президент УАК.

За його словами, необхідно передбачити можливість тимчасового блокування внесених змін до державного реєстру до вирішення спору судом.

«Разом із цим, необхідно вдосконалити порядок розгляду скарг, а також внести відповідні зміни, що регулюють діяльність комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації  при Мін'юсті, стосовно її складу і повноважень. Необхідно підвищити рівень публічності та відкритості  засідань даної комісії. На законодавчому рівні необхідно встановити відповідальність її членів за прийняті рішення, які скасовуються судом та в результаті яких завдано шкоди як нотаріусу, якого безпідставно притягнули до відповідальності, так і громадянам, чиї права було порушено», — наголосив Козаченко.


AgroPortal.ua за матеріалами УАК