logo

Думка експерта

Україна повинна вийти із зони «країни невикористаних можливостей»

Україна повинна вийти із зони «країни невикористаних можливостей»

Думка експерта Олег Устенко 22 лютого 2019. 08:37 1175

Україна не може нескінченно довго залишатися країною невикористаних можливостей.

Таку думку висловив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

«Прогрес не може йти по низхідній. Є достатньо причин очікувати, що Україна зможе отримувати нові імпульси для свого зростання вже найближчим часом. По-перше, все більше передумов для того, щоб НБУ почав пом'якшувати монетарну політику. А значить, кредити стануть доступнішими, що негайно позначиться не тільки на реальному секторі економіки і всіх тих його галузях, які «задихалися» від дефіциту оборотних коштів, наприклад, на аграрному комплексі, але і на споживчому ринку. Навіть при «скромному» зростанні доходів домогосподарств наявність доступного кредитування почне стимулювати як споживання, так і виробництво. А значить, економіка України отримає додатковий імпульс для свого зростання», — пояснив Устенко.

По-друге, на його думку, оптимізація витрат державного бюджету з паралельним поліпшенням справ з корупцією дозволить створити необхідний фіскальний простір, який можна буде використовувати для стимулювання економіки.

«По-третє, в разі проведення реальних інституційних змін, спрямованих на забезпечення захисту прав власності, створення незалежної судової системи і розвиток конкуренції, відбудеться розблокування інвестиційних потоків у країну, що забезпечить можливість зростання української економіки в довгостроковій перспективі», — додав експерт.


AgroPortal.ua за матеріалами «АПК-Інформ»


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги