logo

Думка експерта

Тіньове виробництво соняшникової олії — один із факторів росту цін Джерело фото: пресс-служба УАК

Тіньове виробництво соняшникової олії — один із факторів росту цін

Думка експерта Леонід Козаченко 25 серпня 2021. 10:18 2854

Ціни на соняшникову олію залежать від кількох чинників.

Таку думку висловив президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко.

Він зазначив, що вплив світових трендів, а саме зростання ціни на соєву олію, корелює із ціною на соняшникову, тому спостерігаються відповідні ціни.

«Експортна та внутрішня ціна на олію має різницю в середньому 15%, тобто стандартна бутильована олія об'ємом 0,950 л повинна коштувати не більше 65 грн», — пояснює експерт, зазначаючи, що ціни в Україні де-не-де вищі.

Крім того, на думку Козаченка, причиною цьому є високий попит на дану продукцію, що дає поштовх цінам. А також тіньовий сектор.

«Однією з причин є суттєва зміна тіньового виробництва олії, близько 1 млн т було вироблено без оприлюднення даних, тобто продаж здійснювався за готівку, і дані не були включені до статистики. Як правило, основними учасниками тіньового ринку були малі підприємства, наразі таких ситуацій менше, але вплив на формування цін відбувся», — зазначає Леонід Козаченко.

Також він додав, що хвилюватися не варто, цього року очікується хороший урожай соняшнику, що в свою чергу вплине на зниження цін на соняшникову олію.


AgroPortal.ua за матеріалами YouTube


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги