Як досягти найвищих результатів у вирощуванні соняшнику

17 листопада 2021, 10:10 1203

Кожен рік має різні виклики у вирощуванні соняшнику. Характерними для поточного стали: опади в першій половині вегетації, потім — посуха та ідеальні умови для розвитку нетипових хвороб.

За таких непростих умов посухостійкі гібриди Strube з гарним потенціалом урожайності та відмінним портфелем стійкості до хвороб справилися з викликами і показали себе відмінно. Про це AgroPortal.ua розповів комерційний директор «Штрубе Україна ГмбХ» В’ячеслав Димитров.
 
«Цей рік вийшов нелегким для вирощування соняшнику. Низька температура на початку вегетації, постійні опади, які унеможливлюють регламентовану роботу пестицидами, розвиток хвороб і шкідників, аномально висока температура і посуха в другій половині вегетації змушували аграріїв швидко реагувати на примхи погоди. Але попри це гібриди Strube гідно пройшли цей виклик і дали гарний врожай», — зазначає В’ячеслав Димитров.

Він додає, що це вдалося завдяки генетичній стійкості до хвороб, посухостійкості й потенціалу врожайності гібридів. За даними компанії, врожайність Сульфо гібрида Фаусто склала: в Черкаській області — 3,8 т/га, Полтавській — 3,2 т/га, Одеській — 3,1 т/га.
 
Також відмічають гібрид Фабуло, який по всій території України дав відмінний врожай: в Одеській області — 3,1 т/га, в Полтавській — 3,5 т/га, Черкаській — 4,3 т/га.
 
Сульфо гібрид Меро дуже гарно себе показав на півдні України — Одеська область — 3,7 т/га; на сході — Харківська — 4 т/га і в центрі — Черкаська — 3,6 т/га.
 
Також класичні гібриди Баско і Орфео показали себе якнайкраще. Баско витримав виклики півдня, сходу і центру України: 3 т/га — в Одеській області, 3,4 т/га — в Дніпропетровській, 3 т/га — в Донецькій і 3,2 т/га — в Полтавській, 3,7 т/га — в Черкаській області. Орфео реалізовував свій потенціал по всій території України з показниками: Черкаська область — 3,9 т/га, Полтавська — 3,2 т/га, Дніпропетровська — 3,2 т/га.

N.B. На ринку України представлено 4 нових гібриди соняшнику
 
Такі показники врожайності В’ячеслав Димитров пояснює постійними дослідженнями, які проводить компанія: «Кожен рік ми проводимо досліди по всій території й в усіх кліматичних зонах України. Потім ці дані аналізуються українськими спеціалістами та передаються в головний селекційний центр для аналізу даних гібридів по кліматичним зонам в усьому світі. Якщо дані однаково гарні, продовжуємо випробовувати гібрид, тим самим маємо багаторічний аналіз по всіх гібридах Strube для конкретної кліматичної зони як в Україні, так і в усьому світі.
 
За його словами, насамперед для збільшення врожайності соняшнику потрібно підібрати районований гібрид. Також обов'язкове використання фунгіциду та ґрунтового гербіциду, мікроелементів, таких як бор.
 
«Також важливо відмітити, що у аграріїв зі збільшенням вирощування за технологією мінімального або смугового обробітку ґрунту зростає попит на гібриди з сильною стрижневою системою», — зазначає В’ячеслав Димитров.

N.B. LNZ Hub 4.0: урожайність ексклюзивних гібридів соняшнику Strube

Він додає, що цього року в Україні презентували 3 класичних гібриди соняшнику Strube: Сарелія, Кімера СТ, Мерісан — високоолеїновий; один — під гербіцид Clearfield Plus — Конквест. Усі вони мають генетичну високу посухостійкість і високу пластичність до умов вирощування.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua