Промислове картоплярство захистить Україну від імпорту

18 листопада 2020, 09:33 1396

Україні потрібно розвивати потужний, конкурентоспроможний сектор професійного виробництва, зберігання та переробки картоплі, щоб відповідати на виклики міжнародних ринків.

Таку думку висловив президент Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Тарас Баштанник.

«Сьогодні існує дуже багато виробників, які вирощують картоплю неефективно. Більш того, вже протягом двох років ми імпортуємо продукцію з РФ та Білорусі, а також цього року, на початку літа, ми розпочали імпорт картоплі з Нідерландів, і зараз вже почався також імпорт з Польщі. Це пояснюється тим, що в Польщі істотно впали ціни і споживання картоплі сегментами HoReCa та переробки за рахунок карантинних локдаунів. Відповідно великі обсяги картоплі «тиснуть» на ціни, які падають нижче собівартості», — пояснює він.

На думку експерта, розвиток професійного сектору картоплярства надасть змогу українським компаніям не тільки займатися високоефективним виробництвом, але й створюватиме додану вартість, завдяки чому будуть створюватися нові робочі місця і наповнюватися бюджети всіх рівнів.

«Окрім того, після початку переробки картоплі ми зробимо імпортозаміщення у галузі переробки. Зокрема, у сегменті картоплі фрі, споживання якої зростає великими темпами та стимулюється урбанізацією, розвитком IT, пришвидшенням життя», — вважає Тарас Баштанник.

На думку президента УПОА, якщо Україна зможе заміщати імпортну продукцію такого типу та експортувати перероблену продукцію, то ефективність сільгоспвиробництва картоплі в перерахунку на 1 га буде в десятки разів вища, аніж та, яку створюють зернові як сировина.

Тарас Баштанник також зазначив, що 160 млн грн, які планується спрямувати на підтримку таких напрямків як зберігання та переробка картоплі, насправді є невеликою сумою у масштабах галузі, адже середні інвестиції в 1 тонну овочесховища — €250-300. Тобто мова йде всього лише про побудову потужностей для зберігання 16 тис. т продукції, які при врожайності картоплі на рівні 70 т/га здатні зберегти врожай, зібраний лише з 228 га.


AgroPortal.ua за матеріалами УПОА