logo

Думка експерта

Після чергового підвищення мінімалки бізнес продовжить іти в тінь

Після чергового підвищення мінімалки бізнес продовжить іти в тінь

Думка експерта Віктор Скаршевський 12 січня 2018. 10:49 1368

Малий бізнес продовжить іти в тінь після підвищення мінімальної заробітної плати, яке, можливо, відбудеться в Україні навесні.

Таку думку висловив економіст Віктор Скаршевський.

«Підвищення мінімальної заробітної плати за результатами першого кварталу прописано в законі про бюджет. Можливо, зарплату буде підвищено до 4200 грн. Ми вже бачили, що підвищення мінімальної заробітної плати удвічі призвело до того, що понад 200 тисяч малих підприємств, які працюють на єдиному податку, розглядають підвищення мінімалки не як соціальний стандарт, а як базу для оподаткування. Тобто щоб поповнювати бюджет через податок на дохід фізичних осіб і поповнювати пенсійний фонд через ЄСВ», — сказав Скаршевський.

За його словами, чергове підвищення мінімалки не призведе ні до чого позитивного, бо бізнес продовжить йти в тінь.

«Зарплата повинна рости, коли бізнес більше заробляє і має можливість отримувати зарплату вище. Поки таких тенденцій в Україні не спостерігається, оскільки економічних передумов для цього немає. Якби уряд справді хотів підвищити соціальні стандарти, то переглянув би прожитковий мінімум. До нього прив'язані й інші соціальні виплати. Краще б уряд збільшив прожитковий мінімум утричі і думав про соцстандарти насправді, а не піарився б на підвищенні мінімальної зарплати, яка призводить до збільшення податкового та фіскального навантаження. В результаті малий бізнес, особливо в депресивних регіонах, продовжить іти в тінь. Адже багато підприємців там не мають можливість виплачувати навіть 3200 грн», — резюмував Скаршевський.


Для довідки: за даними Кабміну, з 1 січня 2018 р. розмір мінімальної зарплати становить 3723 гривень. Проте в Законі «Про Державний бюджет України на 2018 р.» зафіксовано, що за підсумками I кварталу уряд має повернутися до цього питання і розглянути можливість подальшого підвищення розміру мінімальної зарплати.


AgroPortal.ua за матеріалами ГолосUA


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги