Нинішня структура ринку землі вбиває інвестування у довгострокові проєкти

30 листопада 2020, 08:30 1363

Роздроблений земельний банк, представлений «шахматками» по 2-3 га, вбиває будь-яку можливість інвестування у довгострокові проєкти, наприклад, у зрошення, оскільки організаційно дуже складно домовитися зі 100 пайовиками про гарантування інвестору довгострокового користування землею.

Таку думку висловив фінансовий директор Cygnet Володимир Бондаренко під час вебінару «Агробізнес в Україні».

«Сьогоднішні правила гри відкриття ринку землі створюють більше питань, ніж відповідей. А саме — заборона на покупку землі компаніями, які мають кінцевих бенефіціарів-нерезидентів. Більшість великих агрокомпаній мають у складі акціонерів-нерезидентів, і вони, таким чином, позбавлені де-юре права взяти участь у цьому ринку і скористатися першочерговим правом на покупку землі», — зазначає Володимир Бондаренко.

За його словами, локдаун в інформаційному полі під час пандемії тимчасово зняв з порядку денного обговорення ринку землі, і тому для більшості агрокомпаній з іноземним капіталом це залишається відкритим питанням.

«Такі правила виводять з ринку землі великий капітал досить великих гравців. Відкриття ринку землі для великих землевласників, перш за все, має забезпечити консолідацію земельних ділянок більшими лотами, що з часом полегшить інвестування в землю», — стверджує Володимир Бондаренко.

Він також підкреслив, що це не швидкий процес, який займе досить багато часу.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua